Eden izmed aktivistov Brigad mučenikov Al Akse, oboroženega krila Arafatovega gibanja Fatah, je ob tem izrazil ogorčenje, da se je palestinski voditelj Arafat "uklonil grožnjam Izraela" ter dodal, da so aktivisti Al Akse na Arafatovem sedežu v minulih treh letih vedno dobili zatočišče.
Šaron: Podpora ZDA je popoln uspeh"

Izraelski zunanji minister Ariel Šaron je v izraelskem parlamentu ocenil, da je podpora ameriškega predsednika Georgea Busha njegovemu načrtu enostranske ločitve od Palestincev uspeh brez primere. "Od ustanovitve naše države nismo dobili podpore, ki bi bila enakovredna tej, ki jo je izrekel George Bush. Palestinci razumejo, da so Busheve zapisane zaveze najhujši udarec, kar so jih doživeli od razglasitve naše neodvisnosti leta 1948," je izjavil Šaron.
Izraelski premier je zatem v parlamentu ponovil zaveze Američanov po njegovem nedavnem obisku Bele hiše, v katerih je Bush med drugim navedel, da bi morali dokončne meje Izraela oblikovati s sporazumom s Palestinci, upoštevajoč judovsko demografsko realnost na zasedenih ozemljih. Bush je palestinskim beguncem iz izraelsko-arabske vojne leta 1948 tudi odrekel pravico do vrnitve na ozemlja znotraj meja Izraela, kar je v nasprotju z resolucijo ZN o tem vprašanju.
Šaron je danes tudi namignil, da bi lahko načrt uveljavil, tudi če bi izgubil glasovanje, na katerem naj bi sodelovalo okoli 200.000 članov Likuda. Šaron ni jasno dejal, da bi zavrnil referendum, če bi na njem izgubil, je pa izjavil, da referendum ni pravno zavezujoč. Dejal je še, da je primoran načrt poslati le v kabinet in parlament, kjer naj bi imel gotovo podporo.
Šaronov načrt med drugim predvideva izpraznitev štirih judovskih naselbin na severu Zahodnega brega in 21 naselbin na območju Gaze, pa tudi izraelski umik z območja Gaze z izjemo koridorja ob meji med Egitpom in Gazo. Obenem pa predvideva ohranitev večjih judovskih naselbin na Zahodnem bregu. Šaronov načrt tudi zavrača pravico palestinskih beguncev do vrnitve na današnje izraelsko ozemlje.
OIC proti izraelskemu načrtu za Gazo
Države članice Organizacije islamske konference (OIC) so na enodnevnem izrednem zasedanju v Kuala Lumpurju ostro kritizirale načrt izraelskega premiera Ariela Šarona za enostranski izraelski umik z območja Gaze. Podporo ZDA Šaronovemu načrtu so označili za "škodljivo mirovnemu procesu", saj je Washington s tem po mnenju OIC Palestincem odrekel neodtujljive pravice. Podpisniki izjave so se ob tem zavzeli še za napotitev mirovnih sil ZN na Bližnji vzhod.

V zvezi s preobratom Washingtona v politiki do Bližnjega vzhoda je malezijski premier Abdulah Ahmad Badavi opozoril, da enostranski izraelski načrt oddaljuje mirovni proces od časovnega načrta, ki ga je oblikovala bližnjevzhodna četverica (ZN, Evropska unija, ZDA, Rusija).
Srečanja v Kuala Lumpurju so se udeležili predstavniki 20 od skupno 57 članic OIC. Izredno zasedanje OIC na ravni zunanjih ministrov je v ponedeljek sklicala Malezija, ki trenutno predseduje organizaciji, in sicer na prošnjo palestinskega voditelja Jaserja Arafata. Ta se je na OIC obrnil, potem ko je ameriški predsednik George Bush podprl načrt izraelskega premiera Šarona o umiku Izraela z Gaze.
Spet klonili trije Palestinci

V spopadu z izraelsko vojsko v Tulkaremu so bili ubiti trije predstavniki oborožene skupine Brigad mučenikov Al Akse. V Tulkarem je po navedbah palestinskih varnostnih virov davi vdrla enota dvajsetih izraelskih oklepnikov in obkolila neko hišo. Prišlo je do silovitega streljanja, v katerem so umrli trije pripadniki Brigad mučenikov Al Akse. Incident je potrdila tudi tiskovna predstavnica izraelske vojske in dodala, da je bil eden od ubitih odgovoren za številne atentate, med drugim pa tudi lokalni vodja Brigad mučenikov Al Akse.
"Ko so naše enote obkolile Palestince, so ti vanje namerili orožje. Treba je bilo streljati, sicer bi bila situacija z žrtvami ravno obratna," je povedala tiskovna predstavnica. Izraelski vojaki naj bi kasneje našli tudi spalne vreče in žimnice, ki so bile skrite v bližini prizorišča spopada. Po informacijah palestinskih reševalcev so bili vsi trije umrli člani Al Akse, oborožene skupine, ki je blizu gibanju Fatah palestinskega voditelja Jaserja Arafata.

Izraelska vojska je sicer že v noči na četrtek vdrla v begunsko taborišče Rafa na jugu območja Gaze, kjer je uničila osem hiš, so navedli očividci in palestinski varnostni viri. Pri vdoru je sodelovalo 25 oklepnikov izraelske vojske, ki je operacijo nadaljevala tudi davi. Pri tem so se ranili najmanj štirje Palestinci.
Obenem je v begunskem taborišču Deir al Bala blizu judovske naselbine Kfar Darom na jugu območja Gaze odjeknila eksplozija neznanega izvora, izraelske sile pa so ponoči razstrelile neko hišo v kraju Bejt Lahja na severu območja Gaze, v kateri je bil center za invalide. V Bejt Lahji je bilo v sredo ubitih 13 Palestincev, med njimi štirje palestinski vojaki.