
Dve pismi sta bili odposlani iz Indije in Indonezije, medtem ko še ni znano, od kje prihaja tretje. Savdski minister za zdravstvo Osama Hobohi je potrdil, da so trinajst uslužbencev tovarne v Džedi poslali na pregled v bolnišnico, vendar dosedanje analize niso potrdile okužbe z bakterijo vraničnega prisada. Savdska Arabija je poleg Kuvajta in Bahrajna že tretja zalivska država, iz katere poročajo o sumljivih pošiljkah. V Evropi pa je nevarni prašek danes znova sprožil preplah na Danskem, kjer so zaradi preventivnih ukrepov iz prometa umaknili trajekt.
Trajekt, ki je povezoval dansko in švedsko pristanišče, Elseneur in Haelsingborg, so iz prometa umaknili, potem ko so na krovu ladje odkrili prašek, ki je spominjal na bakterijo vraničnega prisada. Po poročanju francoske tiskovne agencije AFP je to že drugi tovrstni preplah na Danskem ta teden, saj so v torek evakuirali vlak na liniji med Koebenhavnom in predmestjem. Na nekem sedežu so namreč našli sumljivi beli prašek. Testi so kasneje pokazali, da prašek ni vseboval nevarne bakterije.
Za lažni preplah naj bi šlo tudi v primeru sumljivega pisma, ki ga je prejšnji teden prejel nek zdravnik v Keniji in ki naj bi bila prva pisemska pošiljka z bakterijo vraničnega prisada izven meja ZDA. Iz bolnišnice v Nairobiju so danes sporočili, da pismo ni vsebovalo bakterij.
Iz ameriškega veleposlaništva v Bukarešti pa danes poročajo o lažnem bombnem preplahu. Po navedbah romunske policije je neki moški v noči na sredo poklical policijo in sporočil, da je v zgradbi ameriškega veleposlaništva namestil bombo. Preiskava je nato pokazala, da je šlo za neresnično grožnjo.
Direktor Zveznega preiskovalnega urada (FBI) Robert Mueller pa je na novinarski konferenci v Washingtonu danes dejal, da FBI za zdaj še ni ugotovil morebitne povezave med terorističnimi organizacijami in pisemskimi pošiljkami, ki vsebujejo bakterije vraničnega prisada. Mueller prav tako ni izključil možnosti novih terorističnih napadov, je poročala francoska tiskovna agencija AFP.
Newyorške oblasti so medtem sporočile, da je identifikacija žrtev izpod ruševin Svetovnega trgovinskega centra (WTC) v New Yorku vedno težja, saj so deli trupel že nerazpoznavni. Po najnovejših podatkih je v terorističnem napadu na WTC 11. septembra umrlo 4339 ljudi, od katerih so jih 478 že uradno razglasili za mrtve, je poročala ameriška tiskovna agencija AP.