
Annanov obisk Afganistana je zgodovinski dogodek, saj je Annan prvi generalni sekretar ZN po letu 1959, ki je prispel v Kabul. Med obiskom je potrdil podporo mednarodne skupnosti Afganistanu in pozval oblasti k spoštovanju dogovorov z vseafganistanske konference s Petersberga pri Bonnu.Annan se je srečal s predsednikom prehodne vlade Hamidom Karzajem in drugimi člani vlade ter predstavniki ZN.
Generalni sekretar ZN je sporočil sestavo posebne komisije, ki so jo oblikovali v skladu z dogovorom pri Bonnu in ki bo predvidoma spomladi v ožjem obsegu sklicala lojo džirgo, skupščino plemenskih vodij v Afganistanu. Loja džirga pa bo spomladi za približno dve leti imenovala reprezentativno vlado, ki bo imela vsa pooblastila.
Po Afganistanu v Iran
Annan je iz Kabula odpotoval v Teheran, kjer naj bi z visokimi iranskimi predstavniki razpravljal o obnovi Afganistana in bližnjevzhodni krizi. "Iran je pomembna država, ki vzdržuje dobre odnose z Afganistanom. Menim, da lahko zato igra pomembno vlogo pri obnovi te države," je ob prihodu v Iran dejal Annan. Po njegovem mnenju bi takšno vlogo morale imeti tudi vse ostale države, ki mejijo na Afganistan.
Kot je povedal tiskovni predstavnik iranskega zunanjega ministrstva Hamid-Reza Asefi, bodo najvišji iranski predstavniki Annana in ZN pozvali, naj igrajo "aktivnejšo vlogo" pri reševanju bližnjevzhodne krize in tako "končajo izraelsko nasilje" proti Palestincem.
Karzaj: Rusija je pomembna za stabilizacijo

Predsednik prehodne afganistanske vlade Karzaj, ki se je na poti iz Kitajske ustavil v Tadžikistanu, je po srečanju s tadžikistanskim predsednikom Rahmonovim v Dušanbeju dejal, da afganistanska prehodna vlada pripisuje Rusiji velik pomen pri stabilizaciji osrednje Azije. Rusija naj bi po njegovem mnenju igrala veliko vlogo v politični rešitvi afganistanskega spora in obnovi države, prav tako pa tudi v boju proti terorizmu in drogam.
Karzaj pa se je s predsednikom Rahmonovim dogovoril za tesno sodelovanje pri obnovi Afganistana. Rahmonov je med drugim privolil v pošiljanje elektrike v sosednjo državo, Karzaj pa je pozval tadžikistanske vojake, naj se pridružijo mednarodnim varnostnim silam za Afganistan. Tadžikistan je zadnja leta podpiral borce tadžikistanske narodnosti v afganistanskem Severnem zavezništvu.