Gre za 43-letno nekdanjo socialno delavko, zaradi varovanja zasebnosti jo je sodišče poimenovalo gospa B., ki je od vratu navzdol paralizirana. Gospa B. je ves čas priključena tudi na respirator, saj sama ne more dihati. Razprava je potekala preko video povezave s sodiščem, ganjena sodnica pa je tožnico pohvalila kot zelo pogumno in odločno žensko. Zdravniki bolne Britanke so med razpravo povedali, da jim že poklicna etika prepoveduje, da bi ugasnili naprave na katere je priključena. Predsednik britanskega Društva za prostovoljno evtanazijo pravi, da gre za zmago zdravega razuma, nasprotniki evtanazije pa so zaskbljeni, češ da gre za slab zgled.
Sicer so predhodne evtanazije v Veliki Britaniji, ki so načeloma nezakonite, izvedli le pri bolnikih, čigar zdravstveno stanje se je tako poslabšalo, da je nujno sledila smrt.
Današnja odločitev sledi vse glasnejšim zahtevam bolnikov, da jim dovolijo, da se sami odločijo glede pravice do smrti.
Odločitev sodišča, da bolnici dopusti prostovoljno smrt, je presenetljivo pozdravila celo Britanska zdravniška zbornica, češ da lahko odrasla oseba, ki je pri polni zavesti, zavrne zdravljenje pa čeprav to vodi v gotovo smrt. Zmagovalka tragičnega procesa se še ni odločila kdaj bo uporabila pravico do dostojne smrti, sodnica pa je svoj govor zaključila z upanjem, da se bo odločila za življenje, ker je lahko kot močna osebnost v zgled vsej britanski družbi.
Do razsodbe je prišlo samo tri dni potem, ko je neozdravljivo bolna Diane Prety na Evropskem sodišču za človekove pravice zahtevala, da razveljavi sklep britanskega sodišča, da se bo njen mož v primeru asistenci pri prostovoljnem umiranju soproge moral sodno zagovarjati.