Na cesti med pristaniščem Buchanan in letališčem v Monrovii so se uporniki Gibanja za demokracijo v Liberiji (MODEL) spopadli z vladnimi silami. Sprti strani sta druga drugo obtoževali prekinitve premirja.
Načelnik generalštaba liberijskih sil, general Benjamin Yearen, je pred tem povedal, da so v noči na torek potekali hudi spopadi med uporniki gibanja Združeni Liberijci za spravo in demokracijo (LURD) v pokrajini Gbarnga v osrednji Liberiji in s pripadniki MODEL v Buchananu, vzhodno od Monrovie.
Po Taylorjevem odstopu je Visoki komisariat za begunce (UNHCR) znova začel z delom v Liberiji. Že v ponedeljek so z letalom dostavili hrano in opremo za urad UNHCR v Monrovii. Polet letala ZN so junija zaradi bojev odpovedali. V Liberijo naj bi se danes vrnil tudi predstavnik UNHCR za to državo Moses Okello. UNHCR namerava predvsem pomagati okoli 300.000 pomoči potrebnim ljudem. Pri tem gre za begunce in Sierre Leone in Slonokoščene obale, pa tudi za Liberijce, ki so jih v domovini pregnali z domov, na katere se želijo vrniti. UNHCR naj bi za pomoč beguncem v državo poslali kakih deset strokovnjakov.
Taylor v Nigeriji
Potem, ko je odstopil s položaja liberijskega predsednika, je Charles Taylor v ponedeljek zvečer prispel v izgnanstvo v Nigerijo. Taylor, ki ga spremljajo člani družine, je davi že prispel v Calabar na jugovzhodu Nigerije, kjer bo živel v luksuzni vili. Na letališču v Abuji ga pričakal nigerijski predsednik Olusegun Obasanjo.
Taylor je z odstopom odprl pot mirovnemu procesu za končanje 14 let trajajoče državljanske vojne. Vodja upornikov Združene Liberije za spravo in demokracijo (LURD) Sekou Conneh je že v ponedeljek zvečer razglasil vojno za končano. "Vojna je končana," je poudaril Conneh v ganskem glavnem mestu Akra, svoje enote pa pozval, naj ustavijo boje. Obenem je napovedal sodelovanje z mirovnimi silami Zahodnoafriške gospodarske skupnosti (ECOWAS) za dosego obsežnega miru.
Taylor mora odgovarjati za zločine
Posebno sodišče za Sierro Leone, ki ga podpirajo ZN, je spomnilo, da nekdanji liberijski predsednik Charles Taylor ostaja obtoženec vojnih zločinov in bo moral odgovarjati pred sodiščem. "Taylor je odšel iz Liberije kot nekaznovan zločinec. Njegov odhod je sicer pomemben korak, vendar pa ne zadostuje za zagotovitev pravičnega in trajnega miru v zahodni Afriki," je še navedeno v sporočilu sodišča, ki je Taylorja junija obtožilo vojnih zločinov in zločinov proti človečnosti zaradi vpletenosti v državljansko vojno v Sierri Leone med letoma 1991 in 2002. Tudi organizacija Amnesty International je Nigerijo, ki je Taylorju ponudila zatočišče, pozvala, naj Taylorja aretira.