Vendar napadi najverjetneje niso terjali žrtev, saj naj bi bila oporišča prazna. Po poročanju AIP naj bi letala obstreljevala predvsem neko nekdanje oporišče pripadnikov Al Kaide v bližini Zhavarja, 30 kilometrov jugozahodno od mesta Kost.
Gre za prve dnevne napade območja po daljšem času, eksplozije pa so čutili celo v 80 kilometrov oddaljenem mestu Bannu v Pakistanu. AIP še dodaja, da so ameriške pehotne enote prispele na območje, da bi preiskale votline v tem goratem predelu.
Predstavnik afganistanskega obrambnega ministrstva je napovedal, da bodo v Kabulu in okolici tudi po opravljeni demilitarizaciji mesta ohranili 1500 vojakov. Vojska bo v mestu vse dokler ne bo lokalna policija usposobljena za zagotavljanje varnosti v mestu.

Ameriški senator Joseph Biden, ki je na obisku v Kabulu, je pozval zahodne države k sprostitvi sredstev talibanskega režima. Gre za kakih 100 milijonov dolarjev sredstev. Afganistanski minister za načrtovanje Hadži Mohamed Mohakik pa je pred tem izjavil, da bo Afganistan v obdobju naslednjih 10 let potreboval za 45 milijard dolarjev pomoči za vzpostavitev nujne infrastrukture in izboljšanja humanitarnega stanja v državi. Načrt rekonstrukcije bodo natančneje predstavili na donatorski konferenci, ki bo konec meseca na Japonskem, gre pa za 1800 ameriških dolarjev na prebivalca države.
Novi zaporniki na poti na Kubo

Z letališča v Kandaharju je proti ameriškemu oporišču Guantanamo na Kubi poletela nova skupina 30 talibanskih zapornikov in zajetih pripadnikov teroristične organizacije Al Kaida. Vsakega ujetnika, ki so imeli obraze prekrite z belimi pokrivali, noge pa vklenjene, sta do transportnega letala vrste C-17 pospremila dva vojaka. Prva skupina 20 ujetnikov je v strogo varovano oporišče na Kubi poletela v četrtek, na cilj pa je prispela dan kasneje.