Po besedah al Sadrovega sodelavca, šejka Naima al Kabija, je šiitski vodja pozval k ustavitvi vseh vojaških operacij, sedaj pa "preučuje tudi možnost, da bi se pridružili političnemu procesu v Iraku".

Kot je dejal sodelavec al Kabi, ta al Sadrova odločitev kaže na to, da njegovo gibanje želi mir in sodelovati pri političnem procesu v Iraku. Al Sadrovo gibanje pa bo v prihodnjih dveh dneh pojasnilo svojo politično vizijo o tem sodelovanju.
Al Sadrova milica, Mahdijeva vojska, ter ameriške in iraške sile so se v svetem šiitskem mestu Nadžaf spopadale več kot tri tedne, preden se je kriza v petek končala z mirovnim dogovorom. Kljub temu pa se je nasilje nadaljevalo tudi v ostalih šiitskih skupnostih v Iraku.
Očividci pa so poročali, da so neznani aktivisti v ponedeljek razstrelili interni cevovod za nafto na robu mesta Bagdad. Zadnji primer v seriji takih napadov ni terjal življenj, reševalci pa so morali naftovod zapreti.

Nek ameriški vojak je poročal, da se je napad zgodil zgodaj zjutraj in da so napadalci med begom poskušali razstreliti še enega.
Napadi take vrste se vrstijo v okolici Bagdada že nekaj tednov, predvsem pa so tarče naftovodi v južnem predelu, kateri so del izvoznih cevovodov. Sabotaže naftnih cevovodov pa so predvsem krive tudi za gibanje cen nafte na svetovnem naftnem trgu.