Kot je dejal al Sadr, imajo dovolj orožja, veliko število privržencev in številne vernike, ki so pripravljeni izvesti samomorilske operacije. "Doslej smo zavračali samomorilske napade, toda če bomo prisiljeni, bomo to storili," je poudaril al Sadr.
Al Sadr je še pozval prebivalce svetega mesta Nadžaf, naj oblikujejo odbore za vodenje mesta, saj tisti, ki ga vodijo sedaj, “niso bolj sposobni od vas. Na vas je, da oblikujete vašo islamsko prestolnico," je zatrdil al Sadr.
Spopadi v Karbali, zaostrovanje razmer v Faludži
V iraškem mestu Karbala so izbruhnili spopadi med koalicijskimi silami in privrženci skrajnega šiitskega verskega voditelja al Sadra. Streljanje je potekalo predvsem v okolici sedeža guvernerja, urada Moktade al Sadra in mošeje al-Mohajam, ki jo nadzorujejo al Sadrovi privrženci.

Razmere so se zaostrile tudi v Faludži. Ameriška vojska je uporne sunite pozvala k predaji orožja, v nasprotnem primeru pa jim je zagrozila, da bo pretehtala druge možnosti, vključno z vnovičnim začetkom ofenzivnih operacij, je v Bagdadu povedal tiskovni predstavnik ameriške vojske. Iraški minister za zdravje je sicer potrdil, da je bilo od začetka zasedbe v Faludži 5. aprila ubitih 271 Iračanov, 793 jih je bilo ranjenih. "Naši podatki so zanesljivi, saj smo jih dobili od bolnišnic, klinik in zdravnikov, ki so dolžni poročati o mrtvih in ranjenih v svojih ustanovah," je pojasnil Abas.
Bodo v oblast vključeni tudi pripadniki stranke Baas
Tiskovni predstavnik State Departmenta Richard Boucher je v Washingtonu dejal, da naj bi ameriška administracija v povezavi s stabilizacijo Iraka razmišljala o pomilostitvi več tisoč članov nekdanje vladajoče stranke Baas strmoglavljenega iraškega voditelja Sadama Huseina. Prav tako naj bi ZDA razmišljale o tem, da bi nekdanjim članom Baasa ponudile zaposlitev v državnih službah v Iraku.

Ameriški civilni upravitelj Paul Bremer je 16. maja lani odredil razpust stranke. V skladu z njegovim odlokom so vse člane stranke odstranili z vodilnih položajev v ministrstvih, univerzah in bolnišnicah.