Najpomembnejši podatek dokaznega gradiva, ki je bilo v soboto objavljeno na spletu, je očitek, da je vlada dosje o orožju z naknadnimi vnosi "napihnila", tako da v njem piše, da lahko iraški voditelj Sadam Husein "v 45 minutah" uporabi svoje kemijsko in biološko orožje. Dokumenti, ki so sedaj dostopni tudi javnosti, dokazujejo, da je Kelly pred smrtjo vključitev 45-minutnega opozorila v dosje označil kot "nespametno". Po oceni britanskih časnikov je vlada predvidevala, da Kellyjevi pomisleki ne bodo nikoli prišli v javnost.

Objavljeni dokumenti pričajo, da se je Blair osebno zavzel za to, da bi Kellyjevo ime prišlo v javnost. Njegov tiskovni predstavnik Alastair Campbell je pritisnil na Blaira, naj v odnosu do kritikov vladne politike do Iraka, v tem primeru predvsem do medijske hiše BBC, pokaže "več bojnega duha". Campbell, ki je že nastopil kot priča, naj bi po poročanju BBC v dosje o orožju vpisal sporno 45-minutno opozorilo. Campbell je pred komisijo to zanikal.
Predsedujoči komisiji Brian Hutton se je odločil za nenavaden korak, ko je dopustil javno objavo 950 dokumentov s skupno več kot 9000 stranmi, med drugim tudi strogo tajne zabeležke, korespondenco in elektronske pošte. Hutton bo preiskavo o ozadju afere zaključil predvidoma konec septembra.

Blair naj bi po vrnitvi s poletnih počitnic na Barbadosu v četrtek pričal pred preiskovalno komisijo, v sredo pa je pred preiskovalce povabljen britanski obrambni minister Geoff Hoon.