Na letalu na poti v Hongkong je Blair zanikal, da bi dopustil objavo Kellyjevega imena kot glavnega vira BBC, ki je vlado obtožil, da je "napihnila" septembra lani objavljen dosje o iraškem orožju.
"Nisem dal dovoljenja za objavo imena dr. Kellyja," je izjavil Blair. Nekateri britanski časniki so namreč danes poročali, da je odločitev o objavi Kellyjevega imena kot informatorja BBC - njegovo ime je BBC objavil v nedeljo - prišla s strani Downing Streeta, čeprav so znanstveniku, ki je najverjetneje storil samomor, obljubili popolno zaupnost.
BBC je v nedeljo potrdil, da je bil Kelly, ki so ga v petek našli mrtvega, "glavni vir" poročanja o britanskem prirejanju obveščevalnih podatkov o iraškem orožju za množično uničevanje. Britansko obrambno ministrstvo je Kellyja, čigar truplo so našli v petek v bližini njegovega doma v osrednji Angliji, označilo za vir poročanja BBC, vendar ta tega do nedelje ni želel potrditi. Tudi Kelly je vztrajno zanikal, da bi bil on tisti, ki je posredoval sporne informacije o prirejanju podatkov.
Hoon pripravljen pričati v preiskavi
Britanski obrambni minister Geoff Hoon je izrazil pripravljenost pričati v preiskavi okoliščin smrti svetovalca britanske vlade za orožje Davida Kellyja. Kot so sporočili z britanskega obrambnega ministrstva, je Hoon tako kot premier Tony Blair pripravljen javno in čimprej pričati pred vodjo preiskave Kellyjeve smrti, lordom Brianom Huttonom.
Britanski Financial Times, ki je navedel vladne vire v Londonu, je danes poročal, da naj bi Hoon osebno odobril medijsko strategijo, ki je privedla do razkritja Kellyja. Po navedbah časnika se je vlada na Downing Streetu večkrat posvetovala o tem, kako naj bi obravnavala primer Kellyja.
Hutton, sicer sodnik s sedežem v sodnem oddelku zgornjega doma britanskega parlamentu, bo med preiskavo skušal ugotoviti okoliščine, ki so Kellyja, strokovnjaka za mikrobiologijo in nekdanjega inšpektorja Združenih narodov za orožje v Iraku, privedle do samomora, ko si je prerezal žile na levem zapestju.