
Družina, ki ima korenine in precej premoženja na Hrvaškem, se je znašla v primežu nemških sodnih mlinov. Kot piše Bild, naj bi oče, mati in sin vodili "najhujšo tatinsko združbo v Evropi".
Glava klana naj bi bila 50-letna Jovanka, ki je v ponedeljek, ko se je sojenje začelo, tudi poskrbela za dramo na sodišču. V sodni dvorani se je namreč oklepala moža Radeta, ki je prav tako obtožen nečednih poslov, potem je začela moliti, na koncu pa je glasno ozmerjala v dvorani prisotne novinarje.
Ker je za primer predvidenih 10 dni, ko bodo potekale obravnave, mediji že ocenjujejo, da bo družina poskrbela še za kakšen pripetljaj. Sodišče se mora sicer med drugim prebiti tudi skozi zaslišanja 32 prič in 1200 strani dokazov o komunikaciji med obtoženimi in njihovimi pajdaši.
Skupaj naj bi za "tatinski klan" delalo okoli 500 ljudi, so prepričane nemške oblasti.
Družina ima sicer v Zagrebu luksuzno hišo. Predvsem sin, 21-letni Giorgio, pa ni nikoli skrival ljubezni do dragih stvari in luksuznih blagovnih znamk. Njegovi profili na družbenih omrežjih so namreč polni fotografij, na katerih pozira "v družbi" luksuza.
Hrvaški portal 24sata medtem piše, da so bili v domačini naselju, kjer živi "tatinska družina" prepričani, da so njihovi sosedje "fini in zgledni ljudje". Svojega bogastva menda niso "pretirano razkazovali". Prav tako pa ljudje niso veliko spraševali, zakaj se pred hišo redno ustavljajo zelo dragi avtomobili - Rade jim je namreč zatrdi, da se ukvarja s preprodajo vozil.
Nemška policija medtem trdi – do bogastva niso prišli z delom, ne preprodajo avtomobilov, ampak tatinskimi in roparskimi pohodi. Po njihovem je družina odgovorna za 20 odstotkov ali vsaj četrti vlom, ki se je v Nemčiji zgodil poleti 2016.
Ko je nato maja lani policija preiskala hišo v Zagrebu, je Rade trdil, da nakit, drage ure in podobno niso originali, a se je izkazalo drugače.
O usodi družine bo zdaj odločilo sodišče, ki naj bi sodbo sporočilo 13. avgusta. Obtoženi sicer pravijo, da niso povzročili za več kot 12.500 evrov škode, njihovi zagovorniki pa zahtevajo, da sodišče staršem ne dosodi več kot tri leta zapora, sina, ki je na sodišče vkorakal v majici z motivom lobanje, se vseskozi smehljal in pozdravljal prisotne, pa naj bi sodišče po mnenju zagovornikov spustilo kar na prostost.
KOMENTARJI (53)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.