1. Preverjaj svoje ideje
Podjetniška ideja, ki se ti je porodila v glavi, se tvojim najbližjim morda zdi odlična, a to še nič ne pomeni. Preveri jo na trgu. Obstaja več metodologij za raziskavo trga, start upom najbližji pa je verjetno t. i. lean pristop, saj omogoča hitro ugotavljanje ustreznosti ideje za trg in določitev ožje ciljne skupine.
2. Izberi najboljšo ekipo
Ko lahko iz zbranih podatkov ugotoviš, da ima tvoj produkt ali storitev možnost za uspeh, zberi okrog sebe najboljše ljudi, ki jih lahko najdeš. Najožji poslovni partner naj te osebnostno dopolnjuje, v ekipi naj bodo strokovnjaki. Sodelavci in zaposleni morajo čutiti zavezanost start upu. Na tak način ustvarjaš delovni ekosistem, kjer ima ideja dobre možnosti za razvoj.

3. Predstavi se na spletu
Poišči ime, ki bo sporočalo dodano vrednost in pritegnilo stranke. Nato poskrbi za celostno grafično podobo, ki zajema tako logotip kot lepo oblikovano spletno stran, kjer lahko pridobiš prve kupce. Naj gre za spletno trgovino ali predstavitveno spletno stran, tvojo domeno si morajo kupci hitro zapomniti, najti pa jo morajo tudi spletni iskalniki. Če šele začenjaš s poslom, poišči svojo domeno in jo registriraj.
4. Zbiraj sredstva
Mreženje je poleg raziskave trga najpomembnejši del poslovne poti. Uspeh pride hitro, če poznaš prave ljudi, zato se udeležuj podjetniških dogodkov, povezuj se na LinkedInu in vsakomur ponudi svojo vizitko. Ker nikoli ne veš, kdaj lahko srečaš investitorja, ki bo presodil, da je tvoj start up vreden njegovega denarja, bodi pripravljen. Vadi svoj pitch in ga podkrepi s številkami, namazan jezik moraš imeti tudi pri odgovorih na dodatna vprašanja.
5. Sprašuj stranke
Posel mora preživeti, a le prodaja prinaša uspeh. Pri strankah preverjaj svojo rešitev, jo stalno razvijaj in dopolnjuj. Da je dobro pred lansiranjem na trg preizkusiti nekaj prototipov, pa verjetno ni treba posebej poudarjati.
Naročnik oglasa je