V Evropi so varnost okrepile predvsem države, ki naj bi bile posebej izpostavljene morebitnim terorističnim grožnjam, med njimi predvsem Velika Britanija.
V Londonu je bilo zaradi nevarnosti morebitnih terorističnih akcij zaradi zavezništva Velike Britanije z ZDA pri pripravah na morebitno vojaško posredovanje v Iraku območje Trafalgar Squarea zaprto za promet in izpraznjeno, pa tudi sicer v mestu ni bilo zaznati pravega vzdušja. Okoli Big Bena in drugih znamenitosti v mestu se je zbralo nekaj sto ljudi, ki so odštevali sekunde do vstopa v leto 2003. Prebivalce so pozvali k previdnosti, v prestolnici pa namestili 2000 policistov. Še posebej so zavarovali poslopja, kot so diskoteke, restavracije in kinematografi.
Po drugih britanskih mestih so sicer pripravili novoletna ulična praznovanja. Veselo je bilo zlasti v škotskem Edinburghu, pa tudi v valižanskem Cardiffu. Ponekod je praznovanje zmotilo obilno deževje, saj so na nekaterih območjih Velike Britanije morali razglasiti nevarnost pred poplavami.

Na Elizejskih poljanah v Parizu se je vstopa v leto 2003 veselilo kakih 450.000 ljudi, med njimi številni tujci. Približno 50.000 pa jih je praznovalo na drugih prizoriščih mesta, predvsem na Trocaderu v bližini Eifflovega stolpa. Za varnost je skrbelo približno 5500 policistov in vojakov.
Na Nizozemskem sta med silvestrskim slavje življenje izgubili dve osebi. Žrtvi, ki sta umrli ob prižiganju raket, sta bili iz Alema in Utrechta. V Strasbourgu pa je več huliganov novo leto pričakalo tako, da so zažgali približno 20 avtomobilov.
Kljub strupenemu mrazu so v Berlinu pripravili veliko praznovanje, njegov vrhunec pa je bil pred Brandenburškimi vrati, kjer je približno milijon ljudi lahko spremljalo veličasten ognjemet - v desetih minutah so namreč izstrelili kar 1800 raket.
V Madridu, pa tudi drugod v Španiji so slavje zaznamovali vtisi o krizi s potopljenim tankerjem Prestige. Med tisočimi tistih, ki so se zbrali na trgu Puerta del Sol, je bilo tako mogoče opaziti transparente, na katerih je pisalo "Nikoli več".

V Moskvi je za red in mir skrbelo približno 9000 policistov, drugod po državi pa približno 250.000. Koncerti, degustacije penečega vina in ognjemet so na ulice ruskega glavnega mesta privabili številne ljudi.
Po podatkih mestnih oblasti je novo leto na ulicah Dunaja pričakalo približno 650.000 ljudi, med njimi je bilo veliko turistov. V mestu niso zabeležili večjih incidentov, so pa bili policisti obveščenih o dveh požarih.
Približno 30.000 Zagrebčanov in drugih je vstop v leto 2003 dočakalo na osrednjem mestnem Trgu bana Jelačiča, kjer so jim praznovanje popestrili ognjemet, svetlobni učinki in nagradne igre. Prebivalci in obiskovalci Dubrovnika so se tradicionalno zbrali na Stradunu, kjer si je opolnoči voščilo približno 18.000 ljudi, namesto običajnega ognjemeta pa so letos v zrak izpustili 6000 balonov.

V New Yorku je bilo eno od srednjih prizorišč praznovanja na Times Squareu, kjer je vstopu v leto 2003 ob izrednih ukrepih nazdravilo približno 500.000 ljudi. Tiste, ki so hoteli priti na Times Square, so pred tem preiskali, na prizorišču pa so morali ostati do polnoči. Mestne oblasti so za prihod leta mobilizirale okrepljene specialne enote, policiste v civilu in pirotehnike.
V Venezueli, kjer že več tednov poteka splošna stavka, s katero opozicija zahteva odstop predsednika Huga Chaveza, je več deset tisoč privržencev opozicije novo leto pričakalo z veličastnim ognjemetom in velikim koncertom v Caracasu.
Mehika je v leto 2003 stopila tragično. Močna eksplozija, ki je sledil požar, je v noči na sredo v mehiškem pristaniškem mestu Veracruz zahtevala 28 smrtnih žrtev in približno 50 ranjenih. Do eksplozije je prišlo na trgu s stojnicami, kjer so prodajali različne novoletne izdelke, med njimi tudi pirotehnične proizvode, izdelane večinoma na osnovi smodnika. Požar se je kmalu razširil na bližnjo zaprto tržnico, vendar je zdaj že pod nadzorom.
V Afriki so okrepljene varnostne ukrepe sprejeli predvsem zato, da bi preprečili kriminalna dejanja in vandalizem. V južnoafriškem Johannesburgu je policija vzpostavila nadzorne točke okoli četrti Hillbrow, kjer v novoletni noči pogosto prihaja do nasilja. V Nigeriji so varnostne ukrepe okrepili zlasti v gospodarski prestolnici Lagos in politični prestolnici Abuji, da bi preprečili kriminalna dejanja med praznovanji. V glavnem mestu Slonokoščene obale, Abidjanu, pa so policijsko uro, ki zaradi neredov velja od 19. septembra lani, odložili na polnoč, da so ljudje lahko praznovali tudi zunaj.
Prihod novega leta so med prvimi pričakali v Avstraliji. V Sydneyu so ga tradicionalno pozdravili z ognjemetom, v katerem se je nad Pristaniškim mostom izpisala beseda Mir. Za promet so zaprli središče mesta, da bi si lahko stotisoči ogledali spektakularni ognjemet. Prizor je dosegel vrhunec z izrisano podobo golobice z oljčno vejico in sporočilom miru. Nova Zelandija je praznovala mirno. V največjem mestu Auckland so ognjemet izstrelili s 328-metrske stolpnice Sky Tower.

V Indoneziji je za varnost skrbelo približno 180.000 policistov. Indonezijska predsednica Megawati Sukarnoputri je v spomin na žrtve terorističnega napada na otoku Bali oktobra lani udarila na zvon v bližini kraja tragedije. Malezijska policija je v Kuala Lumpurju okrepila varovanje 452-metrskih dvojčkov, najvišjih stavb na svetu. V filipinski Manili so nameščene posebne enote, ki varujejo ameriško in druga veleposlaništva, v Karačiju, mestu z največ prebivalci v Pakistanu, pa so prepovedali zabave v hotelih. V afganistanskem Kabulu, kjer je še nedavno divjala vojna, naj bi zabave potekale predvsem v krogih tujcev.
Na Japonskem je na milijone prebivalcev novo leto pričakalo v svetiščih in templjih. V Južni Koreji pa je bilo kljub zimskim temperaturam vladalo protiameriško razpoloženje, ki so ga še podžgale napetosti zaradi jedrskih načrtov Severne Koreje, tisto, ki je na ulice zvabilo več kot deset tisoč ljudi. Oblasti so zato mobilizirale več tisoč policistov.
Čestitke ob novem letu so v svet tudi tokrat poslali kozmonavti in astronavti z Mednarodne vesoljske postaje, kjer so letu 2003 nazdravili kar 15-krat, potem ko so prepotovali 15 časovnih pasov, kolikor jih ima Zemlja.