
Časnik, ki se sklicuje na nekdanjega britanskega agenta Richarda Tomlisona, še navaja, da Robinsonova nad tem razkritjem ni presenečena. "Vedno sem se zavedala možnosti, da mi lahko prisluškujejo, in sem se temu primerno obnašala," je dejala v pogovoru za švicarski časnik.
Tiskovna predstavnica ZN Marie Heuze je dejala, da za zdaj nimajo nobenih razpoložljivih dokazov, da je do prisluškovanja res prišlo, je pa dejala, da bi bili zelo razočarani, če bi se omenjene aktivnosti izkazale za resnične.
ZN ne namerava sankcionirati vohunjenja
ZN po vesteh o prisluškovanju britanskih obveščevalnih služb generalnemu sekretarju Kofiju Annanu pred vojno v Iraku, ki so se pojavile v preteklih dneh, ne nameravajo sprejeti nobenih ukrepov. So pa domnevno prisluškovanje ocenili za nezakonito, če bi se izkazalo za resnično.
Domnevno prisluškovanje je te dni za britanski BBC razkrila nekdanja britanska ministrica za mednarodni razvoj Clare Short in s tem sprožila še nadaljnja podobna razkritja. Tako je tudi avstralski diplomat Richard Butler, ki je v letih 1997-1999 vodil inšpektorje ZN v Iraku, izjavil, da so mu najmanj štiri države prisluškovale, ko je vodil pogajanja o razorožitvi Iraka.¸

Po poročanju avstralskega radia ABC pa naj bi britanski in ameriški obveščevalci prisluškovali tudi vodji inšpektorjev ZN v Iraku Hansu Blixu. Avstralske oblasti naj bi prebirale zapiske Blixovih telefonskih pogovorov v Iraku, zapiski pa naj bi bili na voljo ZDA, Avstraliji, Kanadi, Veliki Britaniji in Novi Zelandiji.