
Gospodarski kolumnist časopisa New York Times Paul Krugman je odkril in objavil, da je Zvezna komisija za vrednostne papirje in borzo (SEC) leta 1989 preiskovala sina predsednika Georgea Busha starejšega, sedanjega ameriškega predsednika, ker je tik pred začetkom padanja vrednosti delnic podjetja Harken Energy - te so izgubljale vrednost zaradi velikega dolga - prodal za 850.000 dolarjev delnic tega podjetja. Preiskovalci so bili prepričani, da gre za klasično kaznivo dejanje nedovoljenega trgovanja na podlagi zaupnih notranjih informacij, vendar Bushu mlajšemu niso mogli dokazati krivde. SEC je postopek proti Bushu mlajšemu ovrgla, vendar njegove odvetnike obvestila, da naj si ne mislijo, da to pomeni, da je njihova stranka nedolžna.
Bush se je tako pridružil svojemu podpredsedniku Dicku Cheneyju, proti kateremu teče preiskava SEC, zaradi podobnih računovodskih čarovnij, kot so se dogajale pri Enronu, ko je bil predsednik naftarskega podjetja Haliburton.

Bush je bil v torek, med obiskom zvezne države Wisconsin, kjer je propagiral zamisel o državnem financiranju verskih dobrodelnih organizacij, zelo slabe volje, ko so ga novinarji povprašali, če bi komentiral pisanje New York Timesa. Bush je odsekal, da so vsa njegova poslovanja znana in dodobra prevetrena ter takoj zahteval naslednje vprašanje.
Bush mlajši je bil leta 1989 član odbora direktorjev in član revizorske komisije v podjetju Harken Energy, ko je SEC začela preiskavo, da so nekateri vodilni v podjetju in njihovi somišljeniki, prodali eno od podružnic sami sebi, da bi lahko prikazali dobiček. Podjetje je v resnici ustvarilo 10 milijonov dolarjev izgube, "insiderji" pa so kljub temu zaslužili in med njimi naj bi bil tudi Bush, ki je delnice prodal, še preden je izguba postala javna.
Korporacijska kultura pohlepa in pokvarjenosti
Za demokratsko stranko je zdaj povsem jasno, da sta Bush in Cheney del tiste korporacijske kulture pohlepa in pokvarjenosti, ki je zakuhala škandale od Enrona naprej. To kar so trdili že pred volitvami leta 2000, namreč, da je Bush zastopnik velikega kapitala na račun povprečnih Američanov, naj bi se zdaj potrjevalo. Nekateri demokrati zdaj opozarjajo, da bo v najbližji prihodnosti zagotovo prišlo na dan več novih opozoril pred terorističnimi napadi, s čimer je administracija doslej že večkrat skušala potlačiti neprijetne novice.
Tiskovna predstavnica demokratske stranke Jennifer Palmieri je Busheve poslovne transakcije iz leta 1989 imenovala "Enron-jevske" in dejala, da simbolizirajo udeležbo sedanjega vodstva Bele hiše v oblikovanju poslovnega okolja, ki je omogočilo škandale od Enrona naprej. Demokrati upajo, da bodo z poudarjanjem povezave med Bushem in pokvarjenimi direktorji velikih korporacij dobili dovolj javne podpore, da jeseni na volitvah ohranijo večino v senatu in si jo morda pridobijo tudi v predstavniškem domu. Republikanci pa poudarjajo, da je Bush pošten tako kot sam trdi in da se demokrati oklepajo vsega kar je mogoče, samo, da zmagajo na volitvah.