
Crvenkovski se je najbolje odrezal že v prvem krogu glasovanja, 14. aprila. V včerajšnjem drugem krogu se je pomeril s kandidatom opozicijske VMRO-DPMNE Saškom Kedevom, ki je volitve označil za nedemokratične in Evropskemu parlamentu poslal pritožbo. Po njegovem mnenju je bila volilna udeležba manj kot 50-odstotna, zato je napovedal, da ne bo "nikoli" priznal zmage svojega nasprotnika. Pred stavbo makedonskega parlamenta so se sinoči zbrali pristaši VMRO-DPME in protestirali zaradi "volilne prevare".
Po še vedno neuradnih podatkih je Crvenkovski dobil 62,66 odstotkov glasov, Kedev pa je dobil 37,3 odstotkov glasov. Volilna udeležba naj bi bila 53-odstotna, s čimer je presegla predpisani 50-odstotni prag.
Volitve so minile brez večjih incidentov, nekaj nepravilnosti je bilo le na voliščih blizu Tetova in Skopja, kjer so med drugim uničili volilne skrinjice.

Z zmago Crvenkovskega se naj bi začela nova politična etapa. Tako v parlamentu kot na čelu države so zastopane tiste stranke in sile, ki želijo prekiniti s skrajnim nacionalizmom iz preteklosti. Rezultati predsedniških volitev vzbujajo upanje, da se bo Makedonija oddaljila od nevarnih etničnih napetostih minulih let. Za Crvenkovskega so namreč glasovali tudi številni albanski volivci.
V prvem krogu volitev pred dvema tednoma nihče od štirih kandidatov ni dobil zadostnega števila glasov. Crvenkovski je takrat dobil 42,8 odstotka glasov, Kedev pa 34,5 odstotka. Predčasne volitve so razpisali zaradi tragične smrti makedonskega predsednika Borisa Trajkovskega, ki je umrl v letalski nesreči pred devetimi tedni.