Delo vlade Mira Cerarja podpira skoraj 40 odstotkov (38,5%) vprašanih, kar je največ doslej. Polovica anketiranih (49,5%) vlade ne podpira. 12 odstotkov (12,0%) pa je neodločenih.
Odločitev za bodečo žico je karte nekoliko premešala tudi med strankami. Na prvem mestu z nekaj več kot 12 odstotno (12,2%) podporo ostaja SDS Janeza Janše. Na drugem mestu je Cerarjeva SMC, ki pa je za razliko od vlade zabeležila najnižjo podporo doslej. Manj kot 9 odstotkov (8,6%) vprašanih bi jo volilo, če bi bile volitve danes. Na tretje mesto se je z dobrimi 6 odstotki (6,3%) vrnila SD Dejana Židana.
Četrta je še ena koalicijska stranka – Desus Karla Erjavca (4,4%). Peta je Združena levica (3,6%), šesta Nova Slovenija (3,4%), na sedmo mesto se je iz pozabe vrnila Pozitivna Slovenija Zorana Jankovića (2,5%).
Še vedno pa je daleč največ neopredeljenih. Dobrih 12 odstotkov (12,8%) državljanov se volitev sploh ne bi udeležilo. Vsak peti (22,5%) ne ve, koga bi izbral, praktično enak odstotek (21,7%) vprašanih pa ne bi izbral nobene od obstoječih strank.
Med politiki najbolj priljubljen Pahor, najmanj Bratuškova
Med politiki najbolj priljubljen tudi tokrat ostaja predsednik republike Borut Pahor. Druga je evropska komisarka Violeta Bulc.
Na visoko tretje mesto se je prvič uvrstila evropska poslanka Tanja Fajon. Četrti je premier Cerar, peti šef SD ja Dejan Židan. Šesti je še en novinec na lestvici – predsednik državnega zbora Milan Brglez. Sedmi je finančni minister Dušan Mramor. Na deseto mesto je padla predsednica NSi Ljudmila Novak, še slabši, dvanajsti je prvak Desusa Karl Erjavec. Na repu lestvice so tudi tokrat Zoran Janković, Janez Janša in Alenka Bratušek.
Klikni tukaj za interaktivne podatke raziskave Mediana Pulse
KOMENTARJI (678)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.