V ljubljanskem zdravstvenem domu so prepričani, da je to predvsem za bolnike dobra rešitev. Njihovi zaposleni bi se prezaposlili na UKC, kader za dežurno službo pa bi občina in zdravstveni dom še naprej zagotavljala. Ob tem je ljubljanski župan včeraj povedal, da bodo dolžni dežurati tudi zaposleni v Železniškem zdravstvenem domu in Zdravstvenem domu za študente, pa tudi ljubljanski koncesionarji, v nasprotnem primeru pa, da jim bo odvzel koncesijo. Večina koncesionarjev naj bi sicer po informacijah Združenja zasebnih zdravnikov že dežurala na urgenci.
V UKC k pogovorom o novem dogovoru niso bili vabljeni, je pa zadnja rešitev skladna s preteklimi sestanki na to temo, so sporočili. A ob tem vršilec dolžnosti generalnega direktorja Marko Jug opozarja, da zgolj to ne bo rešilo stanja ljubljanske urgence. Na nujni medicinski pomoči Zdravstvenega doma Ljubljana je namreč trenutno zaposlenih 16 urgentnih zdravnikov, v UKC-ju štirje. Za nemoteno delovanje urgentnega centra pa bi po njegovi oceni potrebovali vsaj 70 do 80 urgentnih zdravnikov.
Včerajšnji dogovor sicer določa, da morata zdravstveni dom in klinični center sporazum o sodelovanju skleniti do konca leta.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.