Spremembe delovnega časa pomenijo zmanjšanje števila zdravnikov specialistov v dežurnih službah in manj zdravnikov, ki bodo delali v dopoldanskem času. Pred dvema mesecema je zato zdravniška zbornica zdravnikom poslala priporočilo, naj s tihim soglasjem opravljajo dežurno službo za zagotavljanje 24-urnega zdravstva. Težav z oskrbo bolnikov ni, zdravniki pa še vedno delajo v nasprotju z zakonom. Mimo zakona naj bi delali vse do spremembe zakona o zdravniški službi:
"Upamo, da bo v naslednjem tednu prišlo do nekih konstruktivnih pogovorov, zlasti z ministrstva za zdravje," je dejal predsednik zdravniške zbornice Slovenije Marko Bitenc. V tednu dni naj bi se zdravniki z ministrom dogovorili, kako naj se zakon o zdravniški službi ustrezno spremeni, a v sindikatu niso preveč optimistični. "Kajti minister Keber že doslej ni bil zelo dovzeten za naše pripombe in sugestije. Praktično na vseh področjih stojimo na nasprotnih bregovih," je povedal predsednik sindikata Fides Konrad Kuštrin.
Po smernicah evropske unije naj bi se vsak čas, ki ga zdravnik preživi na delovnem mestu, štel kot delovni čas zdravnika. Sedanji zakon tega ne priznava. Zdaj se delo zdravnikov deli na efektivne, neefektivne ure, na čas pripravljenosti kar pa je, po mnenju zdravnikov, še daleč od Evrope.