"V pismu predsedniku vlade in ministru za zdravje smo zdravniške organizacije izrazile prepričanje, da predloga zakona v njegovi trenutni obliki ni mogoče dopolniti z amandmaji,“ pravijo na koordinaciji zdravniških organizacij in dodajajo, da k pripravi predloga zakonu o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju, ki je ključen za pripravo ustreznega zakona o zdravstveni dejavnosti, zdravniške organizacije doslej še niso bile povabljene.
O po njihovem mnenju nerazumljivem in nedemokratičnem načinu sprejemanja zakonodaje v naši državi je, kot pravijo zdravniške organizacije, razpravljal tudi stalni odbor zdravnikov Evropske unije. Pri načinu sprejemanja zakonodaje je bila namreč "medicinska stroka v celoti izključena.“
"Napovedale smo, da bomo za zaščito osebnega dostojanstva slovenskega zdravništva ter zagotovitve varnega in po evropskih demokratičnih standardih naravnanega zdravstvenega sistema povzele tudi ustrezne mednarodne pravne poti na evropskih sodiščih,“ so organizacije razložile vsebino pisma premierju Borutu Pahorju in ministru Borutu Miklavčiču.
Zavračajo tudi včerajšnje Miklavčičeve navedbe, da izjava predsednice Zdravniške zbornice Slovenije, da so zdravniške organizacije v četrtek zvečer soglasno zavrnile predlog zakona o zdravstveni dejavnosti, ni odraz resničnih dejstev. Pismo predsedniku vlade in ministru za zdravje o zavračanju predloga Zakona o zdravstveni dejavnosti so namreč podpisali predstavniki vseh treh zdravniških organizacij: predsednica Zdravniške zbornice Slovenije Gordana Kalan Živčec, predsednik Fidesa Konrad Kuštrin in generalni sekretar Slovenskega zdravniškega društva Matija Cevc, ki se je sestanka udeležil in pismo podpisal s pooblastilom predsednika Slovenskega zdravniškega društva Pavla Poredoša.
KOMENTARJI (36)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.