Poročanje nekaterih medijev, ki so ob nedavnem rušenju oz. razstrelitvi enega objekta zapisali, da bodo Celjani zboleli za neozdravljivo boleznijo, je Klančnik označil za neobjektivno. Zatrdil je, da rušenje objekta, ki je bil pokrit s salonitnimi ploščami, poteka v skladu z načrtom rušenja in ekološke sanacije.
Prvi mož Regionalne razvojne agencije (RRA) Celje je tudi pojasnil, da so pred desetimi dnevi ob položitvi temeljnega kamna za tehnološko mesto Tehnopolis razstrelili prvi izmed devetih objektov na območju stare Cinkarne. "Porušena je bila samo manjša stavba; ker je bilo ostrešje v celoti dotrajano, je bil edini način spodrezati stavbo in omogočiti odstranitev ostrešja in kritine. Salonitne plošče se odstranjujejo skladno s pravilnikom o odpadkih, ki vsebujejo azbest," je povedal Klančnik.
Dejal je tudi, da se za klasičen način odstranjevanja salonitnih plošč niso odločili, ker so te bile v tako slabem stanju, da bi ogrozile življenje delavcev, ki bi se lotili fizičnega odstranjevanja. Za odstranitev teh plošč je RRA Celje namenila 2,5 milijona tolarjev, kar pomeni, da je takšen način odstranitve tovrstne kritine z razstrelitvijo precej dražji od klasičnega. Ves odpadni material pa se odvaža na deponijo za deponiranje odpadkov, ki vsebujejo azbest.
Zapisnik o inšpekcijskem pregledu inšpektorice za okolje in prostor nalaga RRA Celje, da vse salonitne plošče odstrani do 20. junija letos. Za celotno prireditev ob položitvi temeljnega kamna in rušenje omenjenega objekta je RRA pridobila 13 različnih dovoljenj in dokumentov.
Na vprašanje, kako bodo odstranili preostalih osem objektov na območju stare Cinkarne, je odgovoril, da se bodo dogovorili s celjsko občino.