Glavne srbske opozicijske stranke pa so sinoči kritizirale aretacijo bosanskega Srba Momčila Krajišnika. Srbsko gibanje obnove (SPO) Vuka Draškovića je obsodilo aretacijo s pravosodnega in političnega vidika.
Krajišnik je bil poleg Radovana Karadžića in generala Ratka Mladića eden najpomembnejših voditeljev bosanskih Srbov v času krvave štiri letne vojne v Bosni in Hercegovini. Krajišnik je obtožen hudih vojnih zločinov, storjenih nad nesrbskim prebivalstvom.
Pripadniki Sforja so Krajišnika v jutranjih urah presenetili v njegovem domu 15 kilometrov od Pal. Francoski vojaki so s pomočjo bomb in strelov prebili vrata in vdrli v njegovo spalnico. Vojaki so Krajišniku v bliskoviti akciji takoj vklenili roke in ga v copatah in pidžami odpeljali iz stanovanja v vojaško vozilo. Iz sarajevskega letališča so ga že odpeljali v Haag.
Obtožnica haaškega sodišča ga bremeni zločinov proti človeštvu, genocida, grobih kršitev vojnega prava in Ženevske konvencije. V času njegovega delovanja je bilo ubitih na tisoče civilistov, najbolj kričeč je primer usmrtitve okoli 9.000 bošnjaških civilistov v Srebrenici.
Krajišnik je bil eden izmed ustanoviteljev Republike srbske, po vojni pa član predsedstva BiH, mednarodno sodišče za vojne zločine pa je obtožnico zoper njega vložilo šele 21. februarja letos, istega dne pa tudi nalog za aretacijo.
Generalni sekretar zveze NATO George Robertson je aretacijo Momčila Krajišnika, doslej najvišjega predstavnika bosanskih Srbov, ki se bo soočil s haaškim sodiščem, pozdravil kot dobro novico za pravico in za prebivalstvo Bosne in Hercegovine. Obtožene osebe, ki so še na prostosti, je Robertson v tiskovnem sporočilu opozoril, da se krog sklepa in jih zato pozval, naj se predajo, na prebivalstvo BiH pa je naslovil poziv, naj na bližnjih občinskih volitvah zavrnejo politiko etničnega sovraštva in volijo za novo prihodnost, v kateri bodo del demokratične in strpne Evrope.