Na portalu MojaSlovenija.org bo od 25. junija naprej na enem mestu zbrana večina slovenskih turističnih ponudnikov, tako nastanitvenih kot nenastanitvenih, z razkošjem vsega lepega, kar ponuja Slovenija. Portal spodbuja slovenski turizem v času po korona krizi, ki je turizem še posebej prizadela.
Novi portal bo na enem spletnem mestu ponudil celotno ponudbo slovenskih namestitvenih kapacitet, od hotelov do apartmajev, turističnih kmetij, glampingov, športnih aktivnosti, vodenih aktivnosti in drugih doživetij, ki na portalu Booking niso zajeti. Na spletnem mestu bomo lahko naredili zgolj rezervacijo, namestitev pa se plača pri ponudniku, tako da bodo lahko vsi gostje uporabili tudi nove turistične bone. Za ponudnike je uporaba portala brezplačna.
Kot je na novinarski konferenci pojasnil soustanovitelj portala Viljam Kvalič, so navdih našli pri tovrstnih tujih portalih, vendar novi slovenski portal vključuje zgolj domačo ponudbo. Poudaril je, da ne želijo izključevati nikogar, zato je na portalu prostor tako za planinske koče kot najprestižnejše hotele.
Idejo so povezali s turističnimi boni, ki naj bi Slovence spodbudili k dopustovanju doma. Tako je pri predstavitvi ponudnikov posebej označeno, kateri kot plačilno sredstvo sprejemajo tudi bone. Portal pa nameravajo ohraniti in razvijati tudi po koncu obdobja, v katerem so boni na voljo, je poudaril soustanovitelj portala Sašo Krumpak. Portal bo opozoril tudi na anomalije pretiranih dvigov cen in tudi na ta način prispeval k večjemu izkoristku akcije turističnih bonov za kar najširšo publiko.
Rezervacija poteka tako, da uporabnik najprej izbere ponudbo, nato čas prihoda in odhoda, ob tem pa vnese tudi druge podatke, kot so število gostov, njihova starost in morebitne posebne želje oziroma zahteve. Portal omogoča le rezervacijo, plačilo pa uporabnik opravi naknadno neposredno pri ponudniku.
Kot je poudaril Krumpak, želijo slovensko turistično ponudbo predstaviti celostno, zato so nastanitve le del ponudbe, še pomembnejša pa so po njihovem mnenju doživetja. K uporabi portala želijo poleg tega privabiti tudi tujce, zato bo vsebina kmalu prevedena v angleščino in nekatere druge jezike.
Na portalu je trenutno predstavljena ponudba približno 60 hotelskih podjetij, ponudbo pa stalno dopolnjujejo. Ponudnike ob tem spodbujajo, naj stopijo v stik z njimi in si s tem zagotovijo več gostov, goste pa, naj na portalu najdejo idejo za oddih v domovini. "Slovence želimo spodbuditi, naj raziščejo skrite kotičke svoje države, ki jih še ne poznajo," je poudaril Kvalič.
Projekt med drugim pozdravljajo v Skupnosti slovenskih naravnih zdravilišč, saj po besedah direktorja Iztoka Altbauerja predstavlja "fantastično priložnost za vse ponudnike". Pandemija covida-19 je turističnemu gospodarstvu zadala močan udarec, zato je dobrodošla vsaka spodbuda pri okrevanju, je poudaril.
Glas o portalu bodo pomagali širiti tudi njegovi ambasadorji Alenka Košir, promotorka zdravega življenjskega sloga, kuharski mojster Luka Jezeršek in nekdanji smučarski skakalec Robert Kranjec. Kot so izpostavili na današnji novinarski konferenci, posebej pozdravljajo idejo, da najpomembnejša ni hotelska namestitev, temveč doživetja, ki jih gostje najdejo v okolici.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.