Slovenija

Zaslišali Popovičevo ženo

Koper, 24. 09. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Avtor
D.S./I.P./M.R.
Komentarji
0

Na koprskem sodišču se je nadaljevalo zaslišanje ovadenih, ki naj bi bili tesni sodelavci priprtega koprskega župana Borisa Popoviča. Ponovno so zaslišali županovo soprogo Evo Popovič, ki ji očitajo pomoč pri nekaterih kaznivih dejanjih, ter direktorja koprske komunale Slavka Ferčeca.

Danes je preiskovalni sodnik koprskega okrožnega sodišča zaslišal dva osumljenca. Že drugič je moral na pogovor direktor koprske komunale Slavko Ferček. Prva pa se je na sodišču pojavila Popovičeva žena, Eva Popovič, ki pred zaslišanjem ni ne mogla ne smela komentirati svoje nove vloge.

Eva Popovič
Eva Popovič FOTO: POP TV

Popovičev zagovornik Franci Matoz, ki mu izvensodni senat kar po vrsti zavrača pritožbe nad pripornimi razlogi za župana, je na vrhovno sodišče naslovil zahtevo za varstvo zakonitosti, pravosodnemu ministru pa poslal nadzorstveno pritožbo, ker po njegovem mnenju sodišče s tem, ko prejšnji teden ni zaslišalo nikogar, zavlačuje postopek.

Do konca tedna naj bi se pred preiskovalnim sodnikom zvrstilo še nekaj, po neuradnih podatkih šest domnevnih sostorilcev domnevnih županovih malverzacij, prihodnji teden pa naj bi bile na vrsti priče, katerih število pa še ni znano.

Kriminalisti preiskali pisarno Čeligoja

Koprski kriminalisti so včeraj preiskali občinsko pisarno svetovalca za komunalno infrastrukturo v občini Pivka Ivana Čeligoja. Zasegli so vso dokumentacijo, povezano z javnimi naročili, na katere se je prijavilo koprsko podjetje Grafist, katerega direktor je še vedno priprt Ante Guberac. Zadnja zaslišanja kriminalistov kažejo, da naj bi informacije o javnih razpisih pridobival na sporen način.

Koprsko podjetje Grafist se redno prijavlja na javne razpise pivške občine. Izbrani so bili za dva večja projekta - gradnjo kanalizacije v Zagorju in zdravstvenega doma v Pivki. Kriminalisti pa so včeraj zasegli vso dokumentacijo, tudi razpisov, na katerih Grafist ni bil izbran. Med njimi je tudi javno naročilo komunalne ureditve priključka Murnove ulice v Pivki, pri katerem naj bi, tako dokazuje prisluškovanje Gubercu, Čeligoj dajal tajne informacije o višini posameznih ponudb.

Korenine afere, ki danes odmeva po Pivki, izvirajo iz preiskave zoper Borisa Popoviča. Dokaze njegovega spornega poslovanja so po naših podatkih dokazovali tudi s trimesečnim prisluškovanjem Anteju Gubercu. Ta je s primerom Popovič povezan kot direktor podjetja Grafist v zvezi s 180 milijonov tolarjev težkim javnih razpisom koprske komunale in kot Popovičev naslednik na mestu predsednika nogometnega kluba Koper. Prisluškovanje Gubercu pa je kriminaliste vodilo do gradbeniških lobijev in Guberčev domnevno sporen način pridobivanja poslov. Prisluškovanje naj bi v neroden položaj spravilo šest oseb povezanih z javnimi razpisi v gradbeništvu, tudi Ivana Čeligoja.

Na popoldanski seji občinskega sveta so svetniki podprli oblikovanje komisije za revizijo javnih naročil, ki bo ugotavljala resničnost kriminalističnih sumov.

Direktorja podjetja Nivo zanikala obtožbe

Danilo Senič, direktor celjskega podjetja Nivo, je zanikal obtožbe
Danilo Senič, direktor celjskega podjetja Nivo, je zanikal obtožbe FOTO: POP TV

Včeraj sta bila zaslišana tudi direktor podjetja Nivo Danilo Senič in komercialni direktor podjetja Robert Kerin, ki naj bi z zlorabo položaja pridobila veliko premoženjsko korist. Oba sta obtožbe zanikala.

Po naših informacijah naj bi se podjetje Nivo, glede javnega razpisa za sanacijo fekalnih zbiralnikov na obali, ki naj bi ga razpisala koprska komunala, dogovarjalo s podjetjem Grafist, to pa je v lasti najtesnejšega sodelavca Borisa Popoviča, Antona Guberaca, ki je še vedno v priporu. Slednji naj bi celjskemu podjetju predlagal, naj se ne prijavi na razpis komunale Koper, v zameno za to pa naj bi jim ponudil določeno provizijo. Koprski kriminalisti so že včeraj preiskali dom in pisarno načelnika občinske uprave v Pivki Ivana Čeligoja.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10