Predsednik Strokovnega združenja zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Dean Klančič je povedal, da je aneks zmanjšal sredstva za obratovanje ambulant, to pa je po mnenju združenja neustavno. Prepričani so, da bi lahko napako odpravili z aneksom dva, o katerem se bodo pogovarjali z ministrom za zdravstvo Borutom Miklavčičem. "Naš namen je, da so sredstva za zavarovance zagotovljena, saj je zdaj prišlo do načina financiranja, ki ni v redu," je poudaril.
Sporni ukrep v julija sprejetem aneksu, naj bi bil po poročanju časopisa Delo težak približno 15 milijonov evrov. Po podatkih Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije bi za to, da bi ugodili zahtevkom zdravnikov koncesionarjev in zdravstvenih domov, letni delež za zdravstvene domove in zasebnike brez specialistične ambulantne dejavnosti znašal 10,1 milijona evrov, s specialistično ambulantno dejavnostjo pa 11,6 milijona evrov.
Če bi prišteli še ambulantno specialistično dejavnost v bolnišnicah, bi se znesek povzpel na 15,7 milijona evrov, pri lekarnah bi bila skupna vsota 836.000 evrov, pri zdraviliščih 316.000 evrov, končnega izračuna za socialne zavode pa še ni, je podatke zavoda navedlo Delo.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.