Če želimo, da bodo domači obrtniki dolgoročno obstali, mora država ustvariti prijazno poslovno okolje, je ob obisku 34. Ribniškega sejma suhe robe in lončarstva opozoril predsednik SLS Radovan Žerjav. Dodal je, da moramo domačo in umetnostno obrt zaščititi kot narodno vrednoto in kulturno dediščino, so sporočili iz SLS.
Žerjav je spomnil, da je strankina poslanska skupina pred kratkim v parlamentarni postopek vložila predlog zakona o jamstveni shemi za fizične osebe, ki opravljajo gospodarsko ali kmetijsko dejavnost, s katero želi SLS odgovoriti na težave pri financiranju, ki jih imajo zaradi gospodarsko-finančne krize tudi samostojni podjetniki, obrtniki in kmetje.
Dejal je tudi, da v SLS obžalujejo, da predlog zakona o pravici do plačila prispevka za socialno zavarovanje samozaposlenim v domači in umetnostni obrti, ki ga je v parlamentarno proceduro vložila poslanska skupna SDS, ni prestal niti prve obravnave.
Trenutni podatki kažejo, da je v Sloveniji le še okoli 300 vrst domače in umetnostne obrti. V SLS opozarjajo, da v časih trenutne tržne globalizacije, ko vedno več izdelkov dvomljive kakovosti dobivamo z drugih koncev sveta in se osredotoča na masovno proizvodnjo, naši obrtniki nimajo nobenih možnosti. Ker gre za ohranjanje tradicije in hkrati kakovosti slovenskih rokodelskih izdelkov, so po mnenju SLS nujne določene spodbude s strani pristojnih ustanov in organov.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.