Slovenija

Zapore tudi med sezono

Koper, 11. 02. 2008 14.35 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na Obali bodo zaradi gradnje štiripasovnice Koper-Izola zaprli več odsekov cest. Dela bodo trajala tudi med turistično sezono.

Investicijska vrednost hitre ceste Koper–Izola znaša 157,4 milijona evrov
Investicijska vrednost hitre ceste Koper–Izola znaša 157,4 milijona evrov FOTO: Dare Čekeliš

MO Koper in Dars sta predstavila začasno prometno ureditev zaradi gradnje štiripasovnice Koper–Izola. Promet med Koprom in Izolo bo popolnoma spremenjen, vsi obvozi pa bodo označeni. Prva faza spremenjene prometne ureditve bo trajala predvidoma do 12. januarja 2009, tako bo med turistično sezono spet potrebno veliko potrpežljivosti.

Obalna cesta
Obalna cesta FOTO: POP TV

V Kopru zapori že potekata na delu Tomšičeve ulice in delu štiripasovnice Koper–Izola, za promet pa bo izvajalec ta teden zaprl tudi del mestne Ulice za gradom.


Od januarja je iz smeri Žusterne proti Kopru že popolna zapora polovice štiripasovne državne ceste G2 - 111 Koper–Ruda (Izola), zaprta pa bosta tudi izvoz in uvoz na priključku Semedela v smeri Izola–Koper. Iz smeri Semedela in Izola za center Kopra bo osrednji dotok prometa potekal po Šmarski cesti prek nadvoza pri Slavčku.

Investicijska vrednost hitre ceste Koper–Izola (skupna dolžina je 5,2 kilometra), katerega del je tudi dvocevni predor Markovec (2,1 kilometer) znaša 157,4 milijona evrov.

Spremenjena prometna ureditev v Kopru
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.