Pred mesecem dni, ko so policisti zaradi servisov in okvar ostali tako rekoč brez plovil, sta jim za opravljanje nalog na pomoč priskočila Uprava za pomorstvo in ribiški inšpektor. Vse skupaj je trajalo nekaj dni.
Bistveno dalj časa pa se vleče najbolj boleča saga s čolnom P-66, ki je na kopnem že skoraj dve leti. A tudi na suhem, sredi portoroške Marine, stroški plovila še zdaleč niso nizki.
Nov motor za P-66?
Za hrambo plovila v Marini policija plačuje 573 evrov na mesec, za hrambo motorja pa še dodatnih 366 evrov, torej 940 evrov mesečno. In ker je tako že skoraj dve leti, je policija plačala skoraj 19 tisočakov za plovilo na kopnem.

Težava plovila P-66 se skriva v njegovem motorju. Policija je sicer enkrat že prekinila zelo drago popravilo motorja, sedaj pa išče nove rešitve in obljublja, da bo plovilo P-66 kmalu spet v morju.
Po zadnjih informacijah naj plovila ne bi odpisali ali prodali, ampak morda kupili nove motorje. Dokončna odločitev bo padla do konca avgusta. So se pa v tem času zgodile korenite spremembe na vrhu pomorske policije.
Zamenjave na vrhu pomorske policije
"Zeankrat lahko govorimo le o začasnih premestitvah, torej dosednji komandir postaje pomorske policije Mauro Rihter je bil začasno premeščen na oddelek za državno mejo in tujce na PU Koper," nam pojasni Anita Leskovec iz PU Koper.
Po novem bo skrbel za koordinacijo nacionalnega centra za kontrolo meje na morju.

Funkcijo komandirja pomorske policije pa je prevzel Marko Kovačič, ki je bil tudi do slej zaposlen v sektorju uniformirane policije na policijsk upravi, funkcijo pa bo opravljal, saj ima specifična znanja s področja prekrškovnih postopkov, pojasnjujejo na policiji.
In čeprav na policiji govorijo o začasnih premestitvah, je neuradno slišati, da naj bi bile v ozadju menjave tudi oziroma predvsem težave, ki jih ima pomorska policija s svojimi plovili.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.