Šentviški predor je narejen brezhibno, meni predsednik uprave SCT Ivan Zidar, ki tudi ocenjuje, da bo uvrščen med prve tri predore v Evropi, tako kot predora Dekani in Kastelec. SCT igra pri gradnji predorov "v evropski ligi prvakov", je ocenil.
Zidar je poudaril, da je "je javnost napačno informirana", saj je potrebno ločiti med predori in galerijami. Galerija v predoru Šentvid je stara 24 let in pol, zakonodaja glede protipožarne zaščite v galerijah pa bo v EU sprejeta šele po letu 2014, je med drugim dejal.
"Kdor je šel v postavljanje protipožarne zaščite v galeriji v predoru Šentvid brez elaborata, je imel svoj namen in je prehiteval. Prehiteval pa je v tem, ker je šel delat nek nadstandard, ki ga naša zakonodaja trenutno sploh ne zahteva. Kar je pa še lepše, je s tem koristil sredstva davkoplačevalcev, ki so nenamenska sredstva, v svoje namene. Čemu je to služilo, kdo je pripeljal te Angleže, pa je potrebno koga drugega vprašati," je dejal Zidar. Ob tem je spomnil, da je SCT po svetu zgradil že 60 kilometrov predorov.
Dars pričakuje zaključno poročilo
Družba za avtoceste (Dars) je danes od Zavoda za gradbeništvo (Zag) dobila poročilo o stanju stropa v galeriji šentviškega predora po odstranitvi protipožarnega ometa.
Na Darsu bodo poročilo preučili in na podlagi ugotovitev ukrepali. Sicer pa je SCT v nedeljo sporočil, da so v galeriji predora Šentvid odstranili ves protipožarni omet in opravili testiranja. Kot so zapisali, so bila vsa testiranja uspešna, za sprejetje odločitve o predaji predora v promet pa je potrebno še zaključno poročilo Zaga.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.