Samotestiranje je res preprosto in hitro, poleg tega s tem zaščitim sebe in druge, pravi dijak drugega letnika bežigrajske gimnazije Simon Trussevich. Tega se očitno zaveda tudi vedno več njegovih sošolcev, saj je v petek pakete prevzelo 17 od skupno 30 dijakov. "To je več kot polovica, ampak mislim, da bo s časom ta delež naraščal," še razlaga.
Številka je namreč že zdaj bistveno višja kot ob prvih napovedih samotestiranja. In kaj je najpogostejši razlog, da srednješolci testov vseeno ne prevzamejo? "Mislim, da je v tem trenutku najpogosteje izpostavljeno dejstvo, da ti testi ne bodo zanesljivi," odgovarja Trussevich. Vseeno vse vrstnike na svoji in drugih šolah poziva, naj se vendarle odločijo za teste. Šola na daljavo je namreč že tako trajala predolgo."Glavni namen tega samotestiranja je v tem, da nekako preprečimo te karantene," še pove.
Na Srednji poklicni in strokovni šoli Bežigrad teste prevzelo le 19 dijakov
A očitno to nekaterih ne prepriča – na Srednji poklicni in strokovni šoli Bežigrad je teste namreč prevzelo le 19 dijakov. In to od kar 1050 vpisanih, pri čemer jih je trenutno okoli 150 na praktičnem usposabljanju pri delodajalcih. Zato ravnateljica poziva, naj po teste pridejo vsaj zaključni letniki. "Da se pred izpiti prepričajo, da so zdravi, ne glede na slabo počutje zaradi treme ter stresa pred maturo in zaključevanjem letnika," pojasnjuje Al Mansurjeva.
Konec koncev gre za enega od pomembnejših mejnikov v življenju. "Resnično upam, da bo se bodo dijaki opogumili in prišli po teste, saj zdaj ni več potrebno soglasje staršev," še doda. Tako pa bo konec leta za vse bistveno lažji in prijetnejši.
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.