Mesečna enotna vozovnica za 10 voženj sicer stane 20 evrov, letna za dijake 150 evrov, za študente pa 135 evrov. Mesečno doplačilo za ljubljanski mestni promet za 10 voženj znaša 10 evrov, letno doplačilo za dijake 100 evrov, za študente pa 90 evrov.
Študentje in dijaki, ki na izobraževanje potujejo iz od 60 do 90 kilometrov oddaljenih krajev, bodo za 10 voženj z enotno vozovnico odšteli 35 evrov, za letno vozovnico dijaki 300 evrov, študentje pa 270 evrov. Doplačilo za 10 voženj z mestnim prometom v Mariboru znaša 5 evrov, na Jesenicah pa 15 evrov. Za letni prevoz z mestnim prometom bodo morali dijaki v Mariboru odšteti 50 evrov, študentje 45 evrov, na Jesenicah pa dijaki 150 evrov, študentje pa 135 evrov.
Novopečeni dijaki morajo izpolniti vlogo na spletni strani eUprave
Dijaki, ki se prvič vpisujejo v program srednješolskega izobraževanja in še nimajo elektronske kartice IJPP ali urbane, lahko z digitalnim potrdilom na spletni strani eUprave izpolnijo vlogo za izdajo subvencionirane vozovnice. V predal moja eUprava bodo kasneje dijaki prejeli potrdilo o odobritvi vloge, ki ga natisnejo in z njim obiščejo Avtobusno postajo Ljubljana. Tam jim bodo lahko izdali elektronsko kartico IJPP z izbranim dobroimetjem. Vlogo lahko tudi natisnejo in izpolnijo ročno, so pojasnili na Avtobusni postaji Ljubljana.
Za podaljšanje vloge za novo šolsko leto je treba izpolniti vlogo za podaljšanje subvencionirane vozovnice. Tudi to vlogo lahko študentje in dijaki natisnejo in izpolnijo ročno. Z natisnjeno vlogo in napisano številko vloge na avtobusni postaji z doplačilom podaljšajo veljavnost kartice IJPP za novo šolsko leto, so še zapisali.
Zaradi optimizacije blagajn in procesov dela na glavni avtobusni postaji, ki je odprta vse dni v tednu od 5. ure do 22.30 ne pričakujejo čakalnih vrst, so še sporočili.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.