Tragedija v ZDA bo imela vidne posledice tudi pri slovenskem letalskem prevozniku Adrii Airways, ki letos praznuje štiridesetletnico. Izračunali so, da bodo imeli zaradi napadov na ZDA in odpovedi potnikov ob koncu leta za 1,5 milijona evrov škode in namesto takšnega dobička bodo leto zaključili na pozitivni ničli.
Sicer pa je od 11. septembra letenje v Adrii Airways pod drobnogledom. Že isti dan so aktivirali obstoječe varnostne ukrepe, ki jih v izjemnih situacijah ne spoštujejo tako striktno. Predvsem je poostrena kontrola potnikov, ki v ročni prtljagi ne smejo imeti nobenega ostrega oziroma kovinskega predmeta, kot so manjši nožki, škarjice ali podobno.
Bojan Jeras, kapitan na A 320 in direktor prometnega sektorja, je dejal, da so stevardese zadolžene, da pregledajo vsako letalo, vse odprtine v letalu, od stranišč do prostorov za ročno prtljago, da ne ostanejo predmeti, ki bi jih pustili potniki.
Zmanjšali so tudi število obiskov v pilotsko kabino, predvsem na nekaterih linijah, ki so bolj rizične, kot je recimo pot v Tel Aviv. Na takšnem letu se morajo piloti tudi zakleniti.
Vrata na letalu niso protivlomna, v Airbus Industry pa pripravljajo modifikacije, da bi se vrata ojačala, ojačali pa bomo tudi ključavnico na vratih ter montirali videokamero, da se iz pilotske kabine vidi, kaj se dogaja za vrati.
Naše posadke so, kot zatrjujejo na Adrii, pripravljene na vsakršne sabotaže, čeprav je jasno, da postaja ta strah bolj realen kot v preteklosti. Vendar pa preplaha med njimi ni, zato jim ameriška ideja, da bi nosili piloti orožje, ni blizu. Bojan Jeras pravi, da o tem zaenkrat ne razmišljajo. Razmišljajo pa o tem, da bi morali za samo varnost poskrbeti sistemsko.
Slovenija še vedno nima sprejetega nacionalnega načrta varnosti na letališčih, ki je bil pripravljen že v prejšnji Drnovškovi vladi in pri Adrii ne vidijo razloga, zakaj ni bil sprejet.
Ena od zadev, ki bi jih tak načrt moral rešiti, je sprejem potnikov na letališču, na primer prostorska rešitev, da bi se potniki že pri vstopanju na letala ločili, vsak za svojo linijo.

Branko Lučovnik, v. d. predsednika uprave, je dejal, da v ZDA množično odpuščajo ljudi, veliko letal gre v Nevado, v puščavo, kjer čakajo na boljše čase. "Vem, da je Lufthansa umaknila vsaj dvajset dolgolinijskih letal iz prometa, podobno je z Air Franceom, pri British Airways pa planirajo odpust 7000 ljudi," še dodaja Lučovnik.
Nič podobnega se ne bo zgodilo z Adriinimi posadkami oziroma sedmimi letali, saj uvajajo celo novo progo Dunaj - Frankfurt. Pri poostrenih ukrepih pa pričakujejo tudi pomoč drugih; notranjega ministrstva, ki varuje letališče, podatke varnostnih služb, da bodo vedeli, kdaj bo nek let rizičen. Mnogo bolj bodo morali biti pozorni tudi na potnike, na njihovo morebitno nenavadno obnašanje in pa na vsako krajo dela ali pa cele uniforme članov posadke.