Po besedah predsednika ŠOUM Matevža Frangeža si želijo, da bi se univerza kot kakovostna znanstvena in izobraževalna institucija uveljavila v mednarodnem prostoru, svoje cilje pa želijo študenti uresničiti v dialogu in sodelovanju z univerzo v Mariboru, državo in lokalno skupnostjo.
Vodstvo študentske organizacije v Mariboru si bo prizadevalo za razmejitev pristojnosti med ŠOUM in študentskim svetom univerze, za dokončanje reformnega procesa v ŠOUM in za uveljavitev nove kulture. V tem okviru je študentska organizacija že ustanovila novi Radio Študent, odpreti pa nameravajo tudi študentsko galerijo. Veliko pozornost bo ŠOUM namenil še zaščiti študentskih pravic, povečanju študentskega standarda, kakovosti študija, razvijanju kreditnega sistema študija ter mednarodnemu sodelovanju in povezovanju univerze z gospodarstvom.
Znotraj študentskega parlamenta že delujejo tri poslanske skupine, in sicer Študentska aliansa, Neodvisni in Neobremenjeni, nobena med njimi pa nima večine. Na svoji zadnji seji je študentski parlament podprl ustanovitev medicinske fakultete v Mariboru.