
Dosedanje določilo o kadrovski razporeditvi zdravnikov pravi, da je lahko zdravnikov na posameznem območju deset odstotkov več ali manj glede na slovensko povprečje, kar lahko pomeni, da je preskrbljenost prebivalstva z zdravniki različna tudi za 20 odstotkov. Po Sušinovem mnenju je posavska regija, ki povezuje brežiško, krško in sevniško občino, na tem področju zapostavljena. Zato predlagajo, da naj zdravstveni domovi, ki so nad povprečjem, zadržijo dosedanjo kadrovsko zasedenost, "podpovprečnim" domovom pa naj se omogoči vsakoletno povečanje števila kadrov do točke, ko bodo dosegli povprečje. Trenutno so v postopku podpisi področnih dogovorov z ministrstvom za pogodbeno leto 2002.
Direktor brežiškega zdravstvenega doma je v pismu Zdravniški zbornici Slovenije, ministrstvu za zdravje in Združenju zdravstvenih zavodov Slovenije zapisal, da bi omenjena poteza koristila demografsko in socialno ogroženim ter obmejnim območjem, med katerimi Posavje v državi še posebej izstopa.
Ob sobotah brez zobozdravnika
Občini Brežice in Krško hkrati zahtevata, da mora za potrebe njunih zavarovancev vsako soboto delati en stomatolog. Ker pismenega soglasje k temu ni dal niti en zasebnik iz Brežic, sedaj takega dela v Brežicah in Krškem ni mogoče izvajati. Tudi zaradi tega bo treba koncesijsko pogodbo z zasebniki dopolniti, saj po Sušinovih podatkih v Sloveniji ni območja, kjer ob sobotah ne bi delal noben stomatolog.