Odločbo za status učenca s posebnimi potrebami se dobi denimo za disleksijo in za druge učne primanjkljaje, kot so na primer izrazite težave pri računanju, pa za čustvene in vedenjske motnje, dobijo jo gluhi, naglušni, slepi, dolgotrajno bolni in tako naprej. Kar bode v oči, je to, da je odločb vsako leto več.
Kaj so vzroki za porast? Boljše diagnosticiranje? Ali nižji kriteriji? Je tako prav ali ne? Ali so vsi otroci res obravnavani enako? Ali nekateri starši pritiskajo, da bi njihovi otroci, zaradi ugodnosti, ki jih prinašajo v šoli, dobili odločbe, pa čeprav do njih v resnici niso upravičeni? In ali nekateri, ki bi odločbo res potrebovali, do nje ne pridejo ali pa pridejo do nje šele prepozno? Da ta sistem v Sloveniji ne deluje optimalno in da so zaradi tega na škodi mnogi otroci, se strinjajo mnogi strokovnjaki.
Odgovore na vsa ta vprašanja, o katerih se v javnosti praktično ne govori, je iskala novinarka Tina Kristan za rubriko 24UR Inšpektor, ki bo na sporedu jutri zvečer v oddaji 24UR.

KOMENTARJI (97)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.