Na območju med Pokopališko, Šmartinsko, Jarško in Žalsko ulico, ki meji na spomeniško zaščiteno območje Plečnikovih Žal, so morali lastniki sami podreti lope in ostalo. Odločitev uporabnikov vrtičkov, ki so v določenem roku sami odstranili opremo, v MOL pozdravljajo, tiste, ki imajo na omenjenem področju še zmeraj urejene vrtičke, pa znova pozivajo, da sami poskrbijo za odstranitev vse opreme, sicer bo to namesto njih storil pristojni inšpekcijski organ.
"Red v Ljubljani mora biti, če želimo v Ljubljani živeti," je v torek na novinarski konferenci dejal ljubljanski župan Zoran Janković in pri tem omenil Gratel, Rog in tudi vrtičke. Izrazil je upanje, da bodo ljudje vrtičke sami pospravili. Inšpektorji bodo v prihodnjih dneh ponovno obiskali območje in začeli odstranjevati lope, orodje in drugo. Stroške odstranitve bo inšpekcija zaračunala vrtičkarjem, v primeru, da lastnik objekta ne bo znan, pa bo stroške plačala Mestna občina Ljubljana (MOL).
Kot je znano, je mestni inšpektorat 28. marca dal občanom do 3. aprila rok za odstranitev lop, orodja, posod za zbiranje deževnice in morebitno drugo opremo. Poziv temelji na dolgoročnem planu občin in mesta Ljubljane za obdobje 1986-2000 za območje MOL, odloku o prostorskih ureditvenih pogojih za plansko celoto Zelena jama-Nove Jarše ter uredbi o vodovarstvenem območju za vodno telo vodonosnika Ljubljanskega polja, ki na omenjenem območju ne dovoljujejo vrtičkov.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.