
Podjetje Tomex iz Ilirske Bistrice naj bi bilo vpleteno v sporno trgovino. Potrdili so, da so od Celjskih mesnin v letu 2001 prejeli pošiljke govejega mesa. Takrat je namreč že veljala odredba o uničevanju rizičnih delov. Na veterinarski dobavnici je pisalo, da gre za t. i. odreznine. V podjetju pa, kot so zatrdili, niso natančno preverjali, za kakšno meso pravzaprav gre. Andrej Tomšič, direktor podjetja Tomex, je povedal, da so dobili meso iz Celjskih mesnin, Tomex d.o.o. je opravljal le uslugo skladiščenja oziroma hlajenja. Meso je šlo v izvoz, vendar Tomex ni bil izvoznik. Meso naj bi nato čez mejo odpeljalo sežansko podjetje Jadran, ki je sicer znano po tem, da je policiji pred nedavnim prodalo čoln.
Vprašanje pa je tudi, ali gre zgolj za naključje, da je direktor Tomexa pravzaprav sin veterinarskega inšpektorja Edvarda Tomšiča, ki dela na mejnem prehodu Jelšane. Zoper inšpektorja Tomšiča je republiška veterinarska uprava v letu 2001 sprožila disciplinski postopek in ga za leto dni premestila na drugo delovno mesto. Tomšič ni želel povedati zakaj.

Če so v Kosovo res nezakonito potovale goveje glave, potem so za to zagotovo odgovorni tudi na celjski veterinarski inšpekciji, saj morajo prav oni jamčiti za vsak izvoz. V Celjskih mesninah odločno zanikajo nezakonito poslovanje. Direktor Celjskih mesnin Izidor Krivec pravi, da so vsako glavo in vse odpadke, ki so nastali po letu 2001 neškodljivo odstranili v Koto.
Predstavnik Kota bo v petek na prvem zaslišanju na ljubljanskem sodišču pričal o tem, da v toplotno obdelavo niso dobili tolikšne količine klavničnih odpadkov, kot so jo navedli v Celjskih mesninah. Ravno danes pa so se v Celjskih mesninah mudili evropski inšpektorji.