Na drugem Šarhovem pohodu in na poznejši prireditvi Festivalu miru je bilo moč videti več kot dva tisoč ljudi.
Po poti spomina na Pohorski bataljon se je podal tudi generalmajor Alojz Šteiner, ki je prvič po imenovanju za načelnika generalštaba Slovenske vojske stopil pred kamere. Zanikal je, da bi k njegovemu imenovanju pripomogli politični botri. "Mi vojaki nimamo političnih botrov,“ je zatrdil in dodal, da ni zanimivo predstavljati kandidatov samo s pozitivne strani. Da je obrambna ministrica Ljubica Jelušič mentorica pri njegovem doktoratu pa je lahko vplivalo zgolj na to, da ve, kaj lahko od njega pričakuje. Zavrnil je tudi očitke, da si je vojak raje vzel življenje, kot pa prišel k njemu na raport, hkrati pa tudi ne drži, da je izdal povelje za likvidacijo Miloševiča.
Ker so nekateri mediji ob njegovem imenovanju navajali njegovo vpletenost v afero, v kateri naj bi si v preteklosti kot drugi človek operativnega poveljstva v Celju izplačeval dodatek za ločeno življenje, čeprav naj bi ga šofer vsak dan vozil iz Murske Sobote v Celje, je dejal, da te afere ni, saj si ni nikoli v življenju dal izplačevati omenjenega denarja, stvar, ki se vleče že devet let, pa je označil kot čista natolcevanja.
V zvezi z zadevo Patria je Šteiner na vprašanje, ali sam stoji za stališču Gutmana, ki je dejal, da gre za transparenten posel, odvrnil, da tega ne more in ne želi komentirati, dejstvo pa je, da oklepna vozila potrebujejo zato, ker je to povezano z razvojem vojske. Kakšna bodo in koliko jih bo, pa po njegovih besedah ni odvisno od načelnika generalštaba. "Sam vem, kaj je treba narediti z vozili, ko bodo ta prišla v naše roke, kako jih spraviti v realne zmogljivosti, ki bodo prispevale k temu, da bodo slovenski vojaki lahko doma in na tujih misijah svoje naloge opravljali varno," je dejal Šteiner.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.