Kandidat za mandatarja Zoran Janković naj bi predsedniku DeSUS Karlu Erjavcu namignil, da ima tudi 45. in 46. glas, ki bi prinesla njegovo izvolitev. V vrstah Liste Virant, NSi in SLS so zanikali, da bi lahko prispevali odločilna glasova.
Vodja poslanske skupine NSi Matej Tonin trdi, da jih nihče blizu Jankovića ni prosil za podporo, saj je tudi jasno, da sta programa NSi in Pozitivne Slovenije preveč različna, da bi lahko sodelovali v Jankovićevi vladi. Tudi predsednik SLS Radovan Žerjav pravi, da niso bili deležni nobenega prepričevanja. Ali ima Janković 45. in 46. glas? Žerjav pravi, da ne ve in da je treba počakati na sredo.
Poslanec Liste Virant Ivan Vogrin, za katerega se je namigovalo, da bi lahko prestopil v Pozitivno Slovenijo, pa je po sestanku poslanske skupine poudaril, da so ga na sestanku opozorili, da naj bo previden pri glasovanju.
Po njegovih besedah bi se namreč lahko zgodilo, da bi eden ali dva druga poslanca glasovala za Jankovića, eden od njiju pa bi ta glas pripisal Vogrinu. Glede na vsa ostala dogajanja ga morda poskušajo prikazati kot neverodostojnega člana poslanske skupine, morda tudi poslanca, je zato ugotavljal Vogrin. "In to je nevarna igra," je dodal.
Vogrin se je sicer odzval na namigovanja, da je prestopil na politično levico. Dejal je, da običajno pove, kako se odloči, kar da je storil tudi v tem primeru. Zatrdil je, da so govorice o njegovem prestopu v drugo stranko le špekulacije. Pravi, da bo v sredo sledil sklepu sveta Liste Virant in ne bo podprl Jankovića za mandatarja.
Vogrin potrdil, da se je sestal z Jankovićem
Vogrin je potrdil, da se je danes popoldne sestal z Jankovićem, na sestanku pa je bil tudi poslanec Pozitivne Slovenije Gašpar Gašpar Mišič. Kot je povedal Vogrin, so zelo previdno govorili o vseh stvareh, na koncu pa je Jankoviću povedal, da se bo pri glasovanju o mandatarju držal sklepa stranke. Na sestanek ga je sicer povabil Mišič, ki ga je že pred tednom dni kontaktiral po elektronski pošti, je pojasnil. Vogrin tudi pravi, da bi bilo nekoliko nenavadno, da bi od tedaj, ko je medijem pojasnil namero glasovanja, spremenil svojo odločitev.
Težave v Vogrinovem podjetju
Vogrin se je sicer znašel v političnih težavah zaradi slabega poslovanja njegovega podjetja. Predsednik Liste Virant Gregor Virant ga je namreč pozval, naj do konca marca uredi položaj. Vogrin je ponovil, da dela vse, da bi se to zgodilo, da pa v tem položaju težko napove, kaj se bo dogajalo.
Vogrin je glede svojega družinskega podjetja pojasnil, da posluje že skoraj 20 let. Podjetje je zaposlovalo tudi že skoraj 100 ljudi, zapletlo pa se je leta 2008, ko je v času vsesplošne gospodarske rasti in pričakovanju povečanja naročil zgradilo novo halo in naročilo dve novi liniji. "Nastopila je svetovna gospodarska kriza. Pričakovanja se niso uresničila, podjetje pa je zašlo v težave," je povedal.
Podjetje ima po njegovih besedah trenutno za 200.000 evrov neizpolnjenih naročil do strank, istočasno pa so mu druga podjetja in fizične osebe dolžni za okoli pol milijona evrov. Dodatnega pol milijona evrov je moralo podjetje lani in predlani neplačnikom tudi odpisati.
Vogrin: Podjetje ne goljufa, kriv je le splet okoliščin
Po zagotovilih Vogrina v podjetju, kjer je trenutno zaposlenih 30 ljudi, v tem trenutku delajo vse, da bi čim prej izšli iz težav. Tako nižajo stroške, hkrati pa si želijo pridobiti tujega strateškega partnerja, ki bi hkrati tudi dokapitaliziral podjetje, je povedal.
Vogrin ob tem zatrjuje, da nikakor ne gre za podjetje, ki bi poskušalo koga ogoljufati, pač pa le za podjetje, ki se je po spletu okoliščin znašlo v težavah.
Preberite še:
Stranka DeSUS je sklenila, da bo soglasno podprla Jankovićev mandat za sestavo vlade.
KOMENTARJI (511)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.