Aferam v zvezi z obnavljanjem hiš vplivnim ljudem s strani Vegradovih delavcev ni videti konca. Domnevni pisarniški delavci Vegrada v anonimnem pismu stečajni upraviteljici Alenki Gril očitajo, da je v ekipo Vegrada vključila tudi direktorico Vegrada naložbe Branko Gabrijel. Sodelavci Vegrada trdijo, da naj bi tudi njej obnavljali hišo, račun pa kasneje izstavili prav podjetju Gorenje, je poročala TV Slovenija.
Grilova je za 24ur. com zanikala, da naj bi Branka Gabrijel bila vključena v ekipo za stečaj Vegrada. Dejala je, da je bila ekipa stečaj Vegrada v prvi vrsti sestavljena iz zunanjih sodelavcev, ki v Vegradu ( ali kateri od hčerinskih podjetij ) niso bili zaposleni, imajo izkušnje na področju stečajnih postopkov in jim v celoti zaupa.
Poudarja, da je Gabrijelova zaposlena v družbi Vegrad Inde ne v Vegradu. “Z zgoraj omenjeno gospo v stečaju nismo sklenili pogodbe o zaposlitvi in tudi ne nameravamo. Moram pa zapisati, da nam je na lastno pobudo priskočila na pomoč 13.10.2010, ko smo vročali odpovedi pogodb o zaposlitvi in smo potrebovali večje število ljudi, da smo to lahko storili v enem dnevu. Njena pomoč pri razdeljevanju se mi ne zdi sporna, čeprav je bila pogumna, da se je za to odločila, saj je bila takrat deležna kar nekaj kritik glede njene vloge v preteklosti.”
“Za koga vse je Vegrad gradil hišo in morda račune izstavljal komu drugemu, pa v prvih 14 dneh ( ! ) stečaja res nismo imeli časa raziskovati, pa tudi sicer bo to brez malo bolj konkretnih podatkov ( namigov kje iskati ) težko ugotoviti. Vsi, ki o tem karkoli vedo, so po mojem mnenju to dolžni prijaviti organom pregona, mi pa bomo seveda vse potrebne podatke na njihovo zaprosilo tudi poiskali in jih izročili”, je še za 24ur.com zapisala v sporočilu za javnost.
Na očitke se je odzvala tudi Branka Gabrijel, ki je ogorčena nad očitki, da naj bi njeno hišo obnavljal Vegrad, račune pa poravnalo podjetje Gorenje. ''Navedbi ostro zavračam saj temeljijo na popolnih izmišljotinah,'' je zapisala.
Očitki naj bi leteli tudi na Meha
Očitki se nanašajo tudi na Mateja Košiča in Ivana Krofliča, ki sta dva izmed vodilnih v velenjskem podjetju, ter nekdanjega velenjskega župana Srečka Meha. Njemu naj bi bila v napoto prav Tovšakova, saj naj bi tako "pripravil teren" za svojega prijatelja, podjetnika Tomaža Ročnika. Oba sta očitke že zanikala.
Navodila vodje gradbišča
Pred nekaj dnevi je odstopila vodja kabineta predsednika vlade Boruta Pahorja Simona Dimic, kateri naj bi prav tako delavci Vegrada obnavljali hišo.
Vegrad naj bi po neuradnih informacijah nacionalne televizije pomagal graditi tudi glavnemu inšpektorju za delo Borutu Brezovarju, a ta po navedbah Večera obtožbe zavrača. Gradbeni material, ki je bil namenjen Celovškim dvorom, naj bi prepeljali tudi pred blok na Pegamovi ulici v Ljubljani, kjer naj bi v mansardnem stanovanju živela vplivna bančnica. Navodila o tem, kam naj odpeljejo material, naj bi dal prav vodja gradbišča.
Po poročanju zgoraj omenjene televizije naj bi si več sto stanovanj na sporen način pridobili vodilni v Vegradu. Omenjen je tudi vrh policije in direktorji večjih slovenskih podjetij.
Med imeni se je v medijih pojavili nekdanji generalni direktor policije Marko Pogorevc, ki je stanovanje v dveh etažah od Vegrada kupil v ljubljanski soseski Drogerija. "Stanovanje sem kupil od Vegrada pred štirimi ali petimi leti. Kupil sem ga po tržni ceni, po 2.800 ali 3.000 evrov za kvadratni meter," je za časnik Finance dejal Pogorevc.
KOMENTARJI (216)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.