Vlado podpira samo tretjina vprašanih (33,1 odstotka). Slabih 60 odstotkov (57,3 odstotka) pa delo Mira Cerarja in njegovih ministrov ocenjuje za slabo. Slaba desetina (9 odstotkov) je neodločenih.
Med strankami še naprej suvereno vodi Janševa SDS. Če bi bile volitve danes, bi zanje glasovalo skoraj 13 odstotkov (12,7 odstotka) vprašanih. Kot njihovi najresnejši konkurenti pa so se z dobrimi 9 odstotki (9,4 odstotka) utrdili Židanovi socialni demokrati. Tretja je Cerarjeva SMC (5,1 odstotek).
Sledi združena levica (3,8 odstotka), na peto mesto pa se je že drugi mesec po ustanovitvi uvrstil Primčev Glas za otroke in družine, ali krajše GOD. Prepričal je 3 odstotke anketiranih, kar je malenkost več kot Erjavčev Desus (2,7 odstotka). Primc pa je prehitel tudi konkurenčno krščansko stranko - Novo Slovenijo (2,3 odstotka).
A prostora je še veliko.
Še vedno je več kot polovica vprašanih neodločenih. Vsak četrti vprašani (25,9 odstotka) ne ve, katero stranko bi izbral. Skoraj vsak peti (18,6 odstotka) ne bi izbral nobene od obstoječih strank, vsak deseti (10,5 odstotka) pa se volitev sploh ne bi udeležil.
In še politiki. Prvo mesto je še vedno "rezervirano" za predsednika republike Boruta Pahorja. Druga je evropska komisarka Violeta Bulc, tretja pa evropska poslanka Tanja Fajon. Sledi predsednik državnega zbora Milan Brglez, prvak SD Dejan Židan, največji skok pa je na šestem mestu uspel liderju Združene levice Luki Mesecu. Kljub temu, da je njeno stranko prehitel Primčev GOD, pa Ljudmila Novak ostaja precej bolj priljubljena političarka od konkurenta. Naprej, premier Miro Cerar je z vztrajanjem pri gradnji drugega tira šele dvanajsti. In še na rep lestvice. Aleš Primc je pred prvakom najbolj priljubljene stranke Janezom Janšo. Nekdanji mariborski župan Franc Kangler pa je prehitel tokrat zadnjo Alenko Bratušek.
KOMENTARJI (158)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.