Služba vlade za lokalno samoupravo in regionalno politiko je za oživitev Zdravilišča Rimske Toplice izvedla vse potrebne postopke in je trenutno v fazi sanacije dveh pogodb, ki jih je sklenila še prejšnja vlada.
S tem sporočilom je vladna služba odgovorila na vprašanje, ki ga je poslanski klub LDS v sredo naslovil na ministra za regionalni razvoj Ivana Žagarja, ministra za finance Andreja Bajuka in ministra za gospodarstvo Andreja Vizjaka. Družbeniki, ki so ostali, imajo ambiciozen program oživitve zdravilišča, poudarjajo v vladni službi in napovedujejo, da bodo skupaj z ministrstvom za gospodarstvo na prvo septembrsko sejo vlade uvrstili konkretne predloge za ponovno oživitev zdravilišča in s tem tudi lokalnega okolja.
''Prejšnja vlada je imela osem let, pa ji ni uspelo''
Državni zbor je marca v okviru obravnave predloga odloka o spremembah in dopolnitvah odloka o programu prodaje državnega finančnega in stvarnega premoženja za leti 2004 in 2005 sprejel sklep, da se iz prodaje črta tisti del, ki govori o zemljiščih in objektih nekdanjega vojaško-medicinskega centra Rimske Toplice, opozarjajo v vladni službi in dodajajo, da so razlogi, ki so navedli k sprejemu omenjenega sklepa, izhajali iz neaktivnosti prejšnje vlade glede obnovitve oziroma revitalizacije zdravilišča.
Potrebno je poudariti, da je imela prejšnja vlada več kot osem let možnost oživiti Zdravilišče Rimske Toplice, vendar ji ni uspelo. Tik pred iztekom mandata pa je sklenila dve sporni pogodbi (3. decembra lani je bila podpisana zadnja), ki pa očitno nista v ničemer pripomogli k obnovi Zdravilišča Rimske Toplice, menijo v vladni službi.
"Ob tem pa se čudimo mnenju poslanskega kluba LDS, saj se ravno v postopkih, ki gredo v smer, da se sanirata dve sporni pogodbi, ki ju je sklenila prejšnja vlada pod vodstvom LDS, z namenom da se vzpostavi realen, ambiciozen zdraviliški program, omenja neaktivnost naše službe pri reševanju te problematike," so začudeni v vladni službi.
Zaključna faza sanacije
V vladni službi tudi poudarjajo, da so v zaključni fazi sanacije projekta, ki se ni izvajal osem let, ob koncu omenjenega obdobja pa je prišlo do dodelitve sporne najemne pogodbe in podelitve stavbne pravice. "Sedaj je po naši oceni pred nami program, ki daje realne možnosti za obnovitev zdraviliške dejavnosti v Rimskih Toplicah," še dodajajo v službi vlade za lokalno samoupravo in regionalno politiko.