Slovenija

Vlada: Prodaja stanovanja Golobiču ni sporna

Ljubljana, 29. 05. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Vladna stanovanjska komisija je razpravljala o prodaji vladnega stanovanja v središču Ljubljane predsedniku sveta LDS Gregorju Golobiču, a v tem ne vidi nič spornega. Je pa primer pod drobnogled vzel urad za preprečevanje korupcije.

Minister Presečnik (SLS) predseduje vladni stanovanjski komisiji
Minister Presečnik (SLS) predseduje vladni stanovanjski komisiji FOTO: POP TV

Vladna stanovanjska komisija, ki ji predseduje prometni minister Jakob Presečnik, bo tako 5. junija odpirala prispele ponudbe za približno sto kvadratnih metrov veliko stanovanje v središču Ljubljane, v katerem že 11. leto, kot trajni najemnik, biva Gregor Golobič.

Pričakovati je, da bo ponudba ena sama, in sicer Golobičeva, saj stanovanja z najemnikom vred nihče ne bo kupoval. In Golobič bo imel tako možnost po resnično nizki ceni, torej za 29 milijonov tolarjev, odkupiti vladno stanovanje. "Cenitev stanovanja je bila izdelana s strani zapriseženega cenilca, ki so pooblaščeni za cenitev javnega premoženja, zato v višini cene stanovanja jaz ne vidim nič spornega," pojasnjuje predsednik komisije, Presečnik.

Stanovanjski bloki na Kotnikovi ulici
Stanovanjski bloki na Kotnikovi ulici FOTO: POP TV

O tem pa niso povsem prepričani na uradu za preprečevanje korupcije. Na vlado so naslovili pisno zahtevo, naj jim pojasnijo, na kakšen način je Golobič pred leti sploh prišel do stanovanja, kakšen status trenutno uživa in kako poteka dražba. Vlada omenjene zahteve še ni prejela.

Golobičevo stanovanje pa gre v nos tudi državnozborskemu odboru za nadzor proračuna, ki ga vodi Andrej Bajuk, zato bodo zahtevali vpogled v vso dokumentacijo. "Prav gotovo bomo to zahtevali. Sicer pa bi si želel, da bi ta urad, če smem uporabiti besede vice guvernerja Nučiča, ki je rekel, da je na področju izvršilne moči tiger brez zob, imel neko protezo," dodaja Bajuk.

Vlada ima še približno 130 stanovanj, v katerih - podobno kot Golobič - bivajo najemniki s pogodbo za nedoločen čas. "Od teh stanovanj vlada nima veliko, zato je bolj smotrno takšna stanovanja prodati in za izkupiček kupiti druga stanovanja, ki so nujno potrebna za druge ljudi, predvsem manjša stanovanja," zatrjuje Presečnik.

V zadnjih treh letih je vlada prodala natančno dvanajst nezaželenih stanovanj. Z novimi najemniki pa sklepajo zgolj pogodbe za določen čas.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.