Ministrstvo za šolstvo in šport je organizatorjem zimske univerzijade nakazalo tri milijone evrov, kar je bruto znesek za organizacijske pravice Mednarodni univerzitetni športni zvezi (FISU). "Začeli smo komunicirati z davčno upravo (DURS), ki mora določiti davčni odtegljaj, pričakujemo, da bo pet odstotkov," je povedal Otmar Kugovnik, predsednik Slovenske univerzitetne športne zveze (SUSA).
Ker je vlada zahtevala, da partnerji v primeru neizvedbe dogodka omenjeni denar vrnejo, SUSA sama ni želela sprejeti odgovornosti za realizacijo, ampak lahko to po Kugovnikovih besedah stori le skupaj z vsemi pogodbeno definiranimi partnerji, torej občinami Maribor, Ruše in Zreče. Po daljšem obdobju negotovosti pa je SUSA sredi novembra vladi vendarle vložila zahtevek za izplačilo treh milijonov evrov. Mariborski mestni svetniki pa so 24. novembra župana Franca Kanglerja pooblastili za podpis pogodbe o sodelovanju in medsebojnih razmerjih pri organizaciji in izvedbi univerzijade. Ob tem so svetniki od organizacijskega odbora zahtevali, da jim o stanju in napredku projekta poroča vsake tri mesece.
"Organizacijski odbor v naslednjih dneh pričakuje podpis pogodbe med občinami, SUSA in športnim centrom Pohorje. Organizacijski odbor dela, žal pa nam je le, da smo izgubili toliko časa z ugotavljanjem, ali si želimo univerzijado ali ne," je dodal Kugovnik.
S tem, ko so mariborski svetniki podprli omenjeni sklep, so Kanglerju omogočili podpis pogodbe, ki jo od partnerjev v projektu – poleg MOM še Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) ter občini Ruše in Zreče – zahteva Mednarodna športna univerzitetna zveza (FISU). S podpisom pogodbe je plačilo treh milijonov evrov koncesije mednarodni zvezi za organizacijske pravice pogojevala tudi SUSA, ki ni želela sama prevzeti odgovornosti za vračilo omenjenega denarja v primeru, da univerzijade ne bi bilo.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.