
Ob 15. obletnici prve demokratično izvoljene slovenske vlade so se na Brdu pri Kranju sestali njeni tedanji člani. Srečanje je potekalo na pobudo takratnega predsednika vlade, danes pa evropskega poslanca Alojza Peterleta, udeležil pa se ga je tudi premier Janez Janša. Ta je v izjavi za medije pred začetkom srečanja poudaril, da je prva slovenska demokratično izvoljena vlada postavila temelje, na katerih danes stoji slovenska država.
Tudi Peterle je dejal, da je na temeljih, ki jih je postavila ta vlada, "šel politični razvoj Slovenije naprej". Danes pa poleg okrogle obletnice lahko praznujemo tudi vse nove možnosti, ki jih ima Slovenija, je poudaril Peterle, ki ga veseli, da "ima naša vlada končno spet mlade". Prehojena pot slovenske države v teh petnajstih letih se mu sicer zdi pozitivna, saj je država na marsikaterem področju izrazito napredovala. Kljub temu pa je še nekaj izrazito nedokončanih področij, predvsem kar se tiče gospodarstva, pravosodja in šolstva, je sklenil Peterle.

Na srečanju skoraj vsi člani tedanje vlade
Današnjega srečanja so se udeležili skoraj vsi člani tedanje vlade, manjkala sta le dva. Vlado je sicer sestavljalo 27 članov, tedaj med njimi poleg članov Demosa še nekaj strankarsko neopredeljenih in iz dveh strank zunaj Demosa (iz Stranke demokratične prenove - SDP in Zveze socialistične mladine Slovenije - ZSMS). Podpredsednik izvršnega sveta za družbene dejavnosti je postal Matija Malešič, za varstvo okolja in regionalni razvoj Leopold Šešerko, za gospodarstvo pa Jože Mencinger.
Republiški sekretar za notranje zadeve je bil Igor Bavčar, za finance Marko Kranjec, ki ga je nasledil Dušan Šešok, za ljudsko obrambo Janez Janša in za pravosodje in upravo Rajko Pirnat, predsednik republiškega komiteja za mednarodno sodelovanje je bil Dimitrij Rupel, za zdravstveno in socialno varstvo Katja Boh, za drobno gospodarstvo Viktor Brezar in za kulturo Andrej Capuder.
Republiški sekretar za borce in vojaške invalide je bil Franc Godeša, za zakonodajo Alojz Janko, za varstvo okolja in urejanje prostora Miha Jazbinšek, za trg in splošne gospodarske zadeve Maks Bastl, za promet in zveze Marjan Krajnc, za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Jožef Jakob Osterc, za informiranje Stane Stanič, za turizem in gostinstvo Ingo Paš, za delo Jožica Puhar, za industrijo in gradbeništvo Izidor Rejc, za raziskovalno dejavnost in tehnologijo Peter Tancig, za energetiko Miha Tomšič, za družbeno planiranje Igor Umek, za vzgojo in izobraževanje ter telesno kulturo Peter Vencelj, član izvršnega sveta, zadolžen za vprašanja Slovencev po svetu in italijanske in madžarske narodnosti v Sloveniji, pa je bil Janez Dular.