Predlog Virantove liste: le šest mesecev bi lahko poslanci po koncu mandata prejemali nadomestilo in ne več dvanajst. Nadomestilo pa bi znašalo osemdeset odstotkov povprečne poslanske plače, kar je dobre tri tisočake in pol. Boniteta bi pripadla le tistim, ki so poslanci vsaj pol leta, tisti, ki izpolnjujejo pogoje za upokojitev, pa do nadomestila ne bi bili več upravičeni. Ironično, morebitne pogodbene zaslužke v tem času bi poslancem odšteli od nadomestila. Koalicijskim partnerjem so dali Virantovi teden dni, da se opredelijo do predloga, zato ga tudi Gregor Virant danes še ni želel komentirati, so poročali v oddaji 24UR.
V največji vladni stranki SDS varčevanje načelno podpirajo, ali podpirajo predlog, pa bodo sporočili čez teden dni. Bolj zgovorni so poslanci Žerjavove Ljudske stranke. "Mi se z vsako takšno potezo, ki gre v smislu varčevanja in zmanjšanja javnih financ, strinjamo,“ je dejal Mihael Prevc (SLS). Predlagali bomo, da takšno varčevanje velja tudi za ministre, je dodal.
Predlog bi razširili tudi v največji poslanski skupini. "Seveda je smiselno, da se določene anomalije popravijo. Vendar predvsem v tej smeri, da se v celotnem paketu vse anomalije odpravijo,“ je svoje mnenje pojasnil Jani Möderndorfer iz Pozitivne Slovenije. Kar poleg ministrskih nadomestil zadeva tudi dodatke za vodenje preiskovalnih komisij.
"Poslanci moramo dati tudi s takšno potezo zgled,“ je še dejal Prevc. A videli bomo, ali bodo poslanci res pritisnili tipke za zmanjšanje svojih pravic.
Pridružite se uradni strani oddaje 24UR na Facebooku s klikom na
KOMENTARJI (86)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.