Lojze Peterle 27,4,
Danilo Türk 26,7,
Mitja Gaspari 25,1,
Zmago Jelinčič Plemeniti 17,6,
Darko Krajnc 1,8,
Elena Pečarič 0,9 in
Monika Piberl 0,5 odstotka glasov.
V drugi krog volitev za predsednika države sta se uvrstila Lojze Peterle in Danilo Türk, so pokazali rezultati vzporednih volitev, ki jih je za POP TV opravila agencija Mediana. Na več kot 90 voliščih po vsej Sloveniji smo uspeli zbrati glasove 8.402 državljanov, ki so, potem ko so uradno oddali svoj glas, glas oddali tudi v našo volilno skrinjico. Obenem je potrebno poudariti, da so vzporedne volitve narejene na vzorcu in ne celotni populaciji, zato je dopustna statistična napaka okoli ena odsotna točka.

Lojze Peterle je ob prihodu na volišče dejal, da ne pričakuje drugega kot zmago, ''saj se je zato tudi podal na volitve''. Na vprašanje, kakšen bo njegov odnos s predsednikom vlade, če zmaga, je na kratko odgovoril: "Kooperativen."

Danilo Türk je pred oddajo glasu povedal, da pričakuje uvrstitev v drugi krog. Če bo izvoljen, pričakuje konstruktiven odnos s kabinetom predsednika vlade, saj "nas čaka veliko dela tako v Sloveniji kot mednarodno".

Mitja Gaspari je povedal, da je svojo podporo namenil "najboljšemu" kandidatu. Ob tem je ocenil, da bo dobil "dovolj" odstotkov na volitvah.

Zmago Jelinčič Plemeniti je ocenil, ''da je Slovenija prišla do neke meje, kjer je treba določene stvari urediti". Kandidat upa, da so volivci in volivke "prišli k sebi in se tega zavedajo". Jelinčič Plemeniti pričakuje uvrstitev v drugi krog, s kom se bo v njem soočil, pa po njegovem mnenju ni pomembno. Če bo izvoljen, pričakuje dobre odnose tudi s predsednikom vlade. Kot je še dejal, "je predsednik vlade pameten mož in se je mogoče z njim usesti in pogovoriti, seveda na ta način, da se postavijo na mizo vsa dejstva".

Darko Krajnc je po oddaji glasu povedal, da je bila kampanja korektna. Dejal je, da pričakuje dober volilni rezultat in glede na odziv ljudi v zadnjem času računa na kaj več kot odstotek, kolikor so mu pripisovale javnomnenjske raziskave. Sicer pa je po njegovem velik dosežek že to, da je uspel s kandidaturo, v obdobju do volitev pa je po lastnih besedah uspel izpostaviti nekatere pomembne teme in se je v tem času izkazal za verodostojnega kandidata.
Elena Pečarič je na volišču doživela nepričakovan zaplet. Volila je na sedežu ljubljanske upravne enote in ne na Linhartovi ulici v Ljubljani, kot je napovedala. Okrajna volilna komisija (OVK) v Kopru, kjer ima Pečaričeva prijavljeno stalno prebivališče, naj je ne bi obvestila, da lahko voli samo na sedežu ljubljanske upravne enote. Na Državni volilni komisiji (DVK) so pojasnili, da bi Pečaričevi "to morali povedati v Kopru". V OVK trdijo, da je prišlo do nesporazuma, ki pa ni okrnil volilne pravice kandidatke. Sicer je Pečaričeva dejala, da pričakuje uvrstitev v drugi krog, v primeru izvolitve pa si obeta dobre odnose s predsednikom vlade.
Monika Piberl je ob prihodu na volišče povedala, da pričakuje uvrstitev v drugi volilni krog. "Ko sem hodila po terenu, so vsi izrazili željo, da bo ženska predsednica. Upam, da bo tako tudi na volitvah. Če smo prava demokratična država, se mora to zgoditi, drugače pa bom podvomila v naše volilne rezultate," je dejala Piberlova, sicer kandidatka zunajparlamentarne stranke Glas žensk Slovenije.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.