Kitajska in Indija nista najbolj rastoči svetovni velesili, temveč so najbolj rastoča sila zaposlene ženske, in skrajni čas je, da se prilagodimo, ugotavlja nekdanja britanska prva dama in odvetnica Cherie Blair. Meni, da ženske ne bi smele nadomestiti moških, temveč bi morali sodelovati in se medsebojno dopolnjevati.
Zaveda se, da smo ženske in moški različni. Po njenih besedah voditeljice praviloma več sodelujejo in povezujejo, njihovo vodenje temelji na skupinskem delu, medtem ko so moški bolj dominantni in osredotočeni. Poudarja, da za uspešno podjetje potrebujemo skupek obojega.

Dejstvo je, da tudi v razvitih državah ženske še vedno nismo enakopravne, "kar je delno posledica zgodovine in dejstva, da ženske rojevamo". Zaveda se, da se stvari spreminjajo na bolje, vse več žensk je izobraženih, lahko odločajo, kdaj bodo imele otroka. Tudi tehnologija na domu je olajšala gospodinjska dela, za katere so ženske nekoč porabile veliko več časa kot danes.
Za neuspeh smo včasih krive tudi same, saj menimo, da nismo dovolj dobre, je opozorila. Naenkrat namreč želimo blesteti na vseh področjih: v vlogi mame, poslovne ženske, govornice … Ponazorila je primer, ko se na oglas za delo prijavita moški in ženska. Moški, ki izpolnjuje šest od 10 zahtevanih kriterijev, bo dejal, "da, prijavil se bom", medtem ko bo ženska obupala in se ne bo prijavila, ker izpolnjuje "le" devet kriterijev. A po besedah Blairove se moramo zavedati, da v življenju pač ne moremo blesteti na vseh področjih.
Pred uspešnimi slovenskimi menedžerkami je na Bledu med drugim citirala tudi nekdanjo ameriško zunanjo ministrico Madeleine Albright: "V peklu je posebno mesto za ženske, ki ne pomagajo drugim ženskam." Poudarja, da si moramo ženske pomagati, in zavrača tako imenovane "matice" na vodilnih položajih, ki ne spustijo blizu nobene druge ženske. Sama je pomagala številnim, kar se ji je v veliki meri obrestovalo, zato poziva vse ženske, naj si pomagajo med seboj.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.