Sestanek je sklical predsednik vrhovnega sodišča Mitja Deisinger, ki je za 24 ur radijske novice povedal: "Kar se tiče prihodnje ureditve smo bili enotnega mnenja, da tako veliko sodišče, kot je okrajno sodišče v Ljubljani, potrebuje posebno vodstveno ekipo. Predlagali bomo, da se v zakonu o sodiščih ljubljansko okrajno sodišče in še kakšno drugo večje sodišče v Sloveniji, določi kot samostojen proračunski uporabnik."

Udeleženci sestanka so se dogovorili, da bodo okrajnemu sodišču zagotovili več sodnikov in denarja, kar v številkah predstavlja proračun srednje velikega sodišča. Poleg tega bo predsednik okrožnega sodišča, pod katerega finančno okrilje spada okrajno sodišče, vsa sredstva, ki ostanejo od porodniških in bolniških dopustov, namenil za okrajno sodišče.
Tadeja Zima je bila po sestanku zadovoljna. Prepričana je, da bo prišlo do napredka, vendar je potrdila, da kljub temu nepreklicno odstopa s funkcije predsednice okrajnega sodišča v Ljubljani.
Poleg tega bo predsednik okrožnega sodišča, pod katerega finančno okrilje spada okrajno, vsa sredstva, ki ostanejo od porodniških in bolniških dopustov, namenil za okrajno sodišče. V prihodnosti naj bi dobilo menedžersko vodstvo in postalo samostojna finančna institucija. O financah se bodo pogovarjali tudi s predsednikom vlade.
"Kar se tiče kadrov, še 5 ljudi bomo zaposlili iz rezerv, dobili bodo še pet medkrajevnih sodnikov," je povedal Deisinger.

Dolgoročno gledano naj bi zaposlili še 25 sodnikov in 120 drugih sodnih uslužbencev. Minister za pravosodje Ivo Bizjak je opozoril, da je treba problematiko ljubljanskega okrajnega sodišča zaradi njene razsežnosti reševati na poseben način.
"Takšen pristop vključuje v program Zimova in ministrstvo soglaša s tem programom, je pojasnil Bizjak.
Na vprašanje, do kdaj naj bi uresničili vse spremembe, pa Deisinger ni želel določno odgovoriti. "Letnic ne bom več poudarjal, ker potem človeka neutemeljeno lovijo za besedo."
Vršilec dolžnosti predsednika ljubljanskega okrajnega sodišča naj bi bil znan do 21. junija.