Skoraj ni poslanca, ki ne bi vsaj enkrat službeno pakiral svojih kovčkov. Če povprečni strošek odhoda v tujino na poslanca znaša dobrih 600 evrov, pa izstopajo potovanja čez lužo, ki so kar sedemkrat dražja. Rekorder je poslanec SMC-ja Branislav Rajić.
Njegova februarska udeležba na OZN v New Yorku nas je stala dobrih 4300 evrov. Istega dogodka sta se v istem obdobju udeležila tudi poslanca Matjaž Nemec in Nataša Sukič, a so bili stroški zanju pol nižji, za vsakega dobrih 1800 evrov. Zakaj takšna razlika v stroških in ali je imel Rajić kakšne posebne zahteve, še preverjamo.
Da se je Žan Mahnič iz SDSa lani udeležil obveščevalno varnostnega foruma v Washingtonu, smo plačali dobrih 4300 evrov. Skoraj 13.000 evrov pa nas je stalo, da so se poslanke Iva Dimic, Janja Sluga in Suzana Lep Šimenko udeležile zasedanja Komisije OZN za status žensk v New Yorku.
Kar 81 od 90 poslancev telefonira z davkoplačevalskim denarjem. Povprečen mesečni strošek na poslanca za mobilni telefon znaša 72 evrov.
SD in SNS so edini prepričani, da veščin nastopanja pred kamero ne potrebujejo. Ostale poslanske skupine so za različne šole retorike povprečno porabile dobrih 2000 evrov. Izstopa le Janševa SDS, ki je porabila desetkrat več, kar 19.750 evrov, pa čeprav se pred kamerami nerada pojavlja.
Še višji znesek pa bode v oči, da je SDS za učenje nastopanja spet najela založbo Nova obzorja d.o.o., ki izdaja strankarska medija Demokracijo in Škandal 24 in od koder so si predlani nezakonito izposodili 60.000 evrov. Lahko bi razumeli, da so Janševi skoraj 20.000 evrov davkoplačevalskega denarja pravzaprav namenili sami sebi.
KOMENTARJI (124)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.